Wiosenna dekoracja mieszkania

Pierwsze podmuchy ciepłego powietrza, dłuższe dni i lżejsze ubrania – te rzeczy oznaczają że bez wątpienia nadchodzi wiosna. Możemy pożegnać długie, mroźne wieczory i chowanie się pod kocem z kubkiem rozgrzewającego naparu z imbirem. Czas przywitać nową porę roku – także we wnętrzu!

Wiosenne upiększanie wnętrza

Nie każdy wie że wiosna ma tak naprawdę dwa początki – kalendarzowy i astronomiczny. Ten pierwszy na stałe wpisany jest do kalendarza z datą 21 marca. To właśnie tego dnia symbolicznie żegnamy zimę. Niektórzy praktykują zabawę-topienie Marzanny, czyli kukły symbolizującą kończącą się porę roku. Astronomiczny początek wiosny ma ruchomą datę i zależy od ruchu słońca. Przypada w tzw. równonoc wiosenną, czyli dzień w którym noc i dzień mają taką samą długość (12 godzin). W tym roku astronomiczny początek wiosny przypada 20 marca. Niezależnie którą datą będziemy się kierować, warto wprowadzić wiosnę do swojego wnętrza znacznie wcześniej. Będzie to możliwe dzięki nowościom w Home&Passion, które dzięki bogactwu wzorów i kolorów pozwolą doskonale udekorować swój dom na wiosnę.

Wiosenne żywe kolory

Kolekcjami, które na pewno wprowadzą do wnętrza wiosenny nastrójRoyal oraz Royal white od PiP Studio. Serie te można dowolnie łączyć według upodobań-każdy element charakteryzuje się nieco odmiennym wzornictwem, ale jednocześnie pasuje do pozostałych. Nowe kolekcje PiP Studio wyróżniają się barwnymi, kwiecistymi wzorami (znajdziemy tutaj między innymi: róże, piwonie czy chabry) oraz charakterystycznymi dla marki złotymi wykończeniami. Każdy element wykonany jest z najwyższej jakości porcelany.

Na wiosennym stole nie może zabraknąć serwisu do kawy i herbaty z tej kolekcji. Dzbanek Royal przyciąga uwagę nie tylko fenomenalnym, niezwykle dopasowanym do pory roku, kwiecistym dekorem, ale także żywymi barwami. W zależności od upodobań własnych oraz gości, dopasować do niego możemy filiżanki lub kubki, a także pozostałe elementy serwisu. Filiżanki ze spodkami Royal Flower są małymi dziełami sztuki.

Dominujący kolor to niebieski, a piękny, kwiatowy motyw wniesie na stół wiele radości. Doskonale będzie w nich smakować zarówno orzeźwiająca zielona herbata na balkonie podczas pierwszych ciepłych wiosennych wieczorów, jak i pobudzające espresso w porannych promieniach wiosennego słońca. Dla tych którzy wolą zdecydowanie większą porcję napojów, idealnie sprawdzą się kubki. Royal Yellow w rozmiarze L, dzięki wspaniałej żółtej barwie, od razu przywołują na myśl słońce i miłe chwile. Pozostałe elementy kolekcji od PiP Studio, takie jak: patera czy zestaw do serwowania ciast (nóż, łopatka), dzięki żywym kolorom i kwiatowym motywom również idealnie sprawdzą się do wiosennego dekorowania domu.

Wiosenne pomysły na dekorację

Wprowadzając wiosnę do swojego domu, warto skupić się na motywach kwiatowych na zastawie. Ciekawą propozycją jest kolekcja Meadow Bugs od Creative Tops - Kew Royal Botanic Gardens. Nazwa dosłownie oznacza „łąkowe robaczki” i rzeczywiście – pojawiają się one na dekoracjach w tej serii. Jednak motyw który dominuje na wszystkich jej elementach to piękne, różnokolorowe kwiaty łąkowe. Co bardziej kojarzy się z wiosną w rozkwicie, niż piękna, ukwiecona łąka? Wszystkie elementy kolekcji wykonane są z najwyższej jakości kamionki, dzięki czemu są nie tylko piękne, ale i trwałe. Łąkową wiosnę do naszego wnętrza pomogą wprowadzić: dzbanek do herbaty, dzbanek z filiżanką 2w1, dzbanek do mleka, filiżanki, kubki oraz talerze deserowe. Warto zwrócić uwagę na kubek Meadow Bugs, który ma aż 400 mililitrów pojemności. To naprawdę solidna porcja kawy lub herbaty na wiosenny poranek!

Wiosna na folkowo

Dla tych, którzy chcą wprowadzić do swojego domu wiosenny nastrój, ale wolą trochę bardziej ekscentryczne wzory, Home&Passion proponuje kolekcję Festival Folk słynnej angielskiej marki Katie Alice. Seria ta w niezwykle oryginalny sposób przedstawia styl boho, łącząc w sobie mieszankę kolorów, kształtów oraz motywy folklorystyczne. Na uwagę zasługują kwiatowe wzory oraz fenomenalne, żywe barwy (np. wyjątkowe różowe uchwyty). Festival Folk to dzbanek do herbaty, miski, talerze deserowe, filiżanki i szklanki. Ta kolekcja na pewno wprowadzi na stół wiele radości, nowoczesny styl i powiew świeżego, wiosennego powietrza.

Wesoło i klasycznie

Dekorując dom na wiosnę warto przyjrzeć się kolekcjom od Green Gate. Mowa o Marie Pale Blue, Lily White oraz Camille White. Spodobają się na pewno miłośnikom tradycyjnych, klasycznych wzorów. Każda z tych kolekcji ma swoje indywidualne cechy (np. w przypadku Lily White będą to czerwone wykończenia), jednak wszystkie łączy precyzja wykonania, wysoka jakość i delikatne kwiatowe wzory, dzięki którym wiosna zagości na stole nawet w środku zimy.

Dekoracja domu i mieszkania na wiosnę

W ofercie Home&Passion znajduje się o wiele więcej kolekcji, które pozwolą udekorować dom na wiosnę. Warto zwrócić uwagę również na Spring to Life od PiP Studio (piękne, kwiatowe motywy) czy Krasilnikoff (wysokiej jakości porcelanowe kubki w drobne, różnokolorowe kwiaty). Niezależnie jaką zastawę wybierzemy, intensywne barwy i kwiatowe motywy na pewno wprowadzą nową porę roku do naszego wnętrza.

Polecane produkty