Mój dom w stylu skandynawskim

Zdrowy styl życia to nie tylko spożywanie zdrowej żywności czy utrzymanie odpowiedniej kondycji ciała. Jednym z bardzo ważnych czynników wchodzących w skład zdrowego stylu życia jest otaczanie się  pięknymi i wartościowymi przedmiotami, które sprawiają przyjemność i tworzą wyjątkową aurę w około nas.

Większość czasu spędzamy w domu. Dom to miejsce, które daje poczucie bezpieczeństwa – to w nim możemy odpocząć od codziennej pogoni, odnaleźć harmonie i spokój, czerpać nową energię-dzięki temu osiągamy spokój ducha i czujemy się szczęśliwi.

Dlatego właśnie bardzo ważne jest to, w jaki sposób urządzimy swoje własne „cztery kąty”- na  jakie kolory pomalujemy ściany,  jakie meble wybierzemy oraz wszystkie inne detale, którymi się otoczymy i które wpływać będą na nasze samopoczucie. W jednych wnętrzach możemy czuć się dobrze a inne mogą mieć na nas bardzo zły wpływ, co może osłabić kondycje zarówno psychiczną jak i fizyczną.

Aby zaaranżować swojego własne wnętrze,  powinniśmy wybrać styl,  który będzie miał pozytywny wpływ na nasz nastrój – i tak  do wyboru mamy m. in. styl tradycyjny, nowoczesny, glamour, rustykalny, prowansalski, industrialny, vintage czy skandynawski.

Postaramy się przybliżyć ostatni z wymienionych stylów – styl skandynawski.

Styl skandynawski – czym właściwie jest?

Otóż wnętrze w stylu skandynawskim to wnętrze przede wszystkim jasne, proste i minimalistyczne.

Charakteryzuje się niebywałą estetyką i funkcjonalnością. Dominujące barwy w tym wnętrzu to jasna i lekka biel, pastelowy róż, głęboka szarość oraz różne odcienie beżu  – barwy te skłaniają do relaksu, odprężenia, ucieczki od codzienności.

Przoduje tu naturalność, podłogi wykładane są drewnem, w oknach brak zbędnych firan czy rolet co powoduje, że światło dzienne wpadając do środka odbija się od jasnych ścian i w sposób naturalny oświetla wnętrze.

Styl ten nie lubi zbędnego przepychu-wszelkie dekoracje zostają tu zastąpione przedmiotami codziennego użytku o designerskich formach i bogatej kolorystyce, które doskonale kontrastują z chłodnym i monotonnym klimatem.  Takimi kolorystycznymi akcentami są tkaniny, poduszki i porcelanowe barwne kubki, filiżanki, dzbanki, cukiernice, patery – to wszystko doskonale wyróżnia się na białym tle, buduje urodę wnętrza i jest idealnym dopełnieniem stylu skandynawskiego.

Mój piękny dom, moja pasja

Urządzając swój dom w stylu skandynawskim, zajrzeć możesz do znanych i cenionych marek skandynawskich tj. Lisbeth Dahl, Krasilnikoff czy Bloomingville. Marki te w swojej ofercie posiadają przepiękne akcesoria i dodatki do domu zaprojektowane i opracowane z niezwykłą dbałością o każdy detal.

Twórcze kształty przedmiotów oraz bajeczne, soczyste kolory będą doskonałym dodatkiem do jasnego, czystego i przytulnego wnętrza w stylu skandynawskim.