INFOLINIA: 695 080 386

Zastawa stołowa i porcelana w stylu boho

Zastawa stołowa w stylu boho to najczęściej ręcznie wykonane gliniane i ceramiczne naczynia, gdzie króluje prosta forma o naturalnej kolorystyce ziemi. Mottem przewodnim stylu boho jest zamiłowanie do rzemiosła. Lokalni artyści oddają temu hołd w postaci nieszablonowego i ekscentrycznego połączenia ze sobą wzorów czy struktur, tworząc kubki, filiżanki czy talerze.

Wszystko to powoduje, że styl boho ma unikalny charakter i tworzy niebywale ciepły i przytulny klimat w domu.

Zastawa stołowa pasująca do stylu boho

Zastawa w stylu boho i wszelkiego rodzaju dodatki kuchenne to konieczny element domu każdego miłośnika natury. Porcelana w stylu boho często udekorowana jest roślinnymi motywami, takimi jak popularna monstera, która również jest wszechobecna na tkaninach, obrazach czy innych produktach dekoracyjnych. Żywe rośliny oraz dekoracje z motywami roślin bez wątpienia ocieplają wnętrze i wprowadzają błogą atmosferę, a harmonijne połączenie natury i kolorów ziemi panujących w tym wnętrzu, daje wrażenie autentyczności i spokoju, który relaksująco wpływa na człowieka.

Naturalne kolory dla porcelany w stylu boho

Zastawa do stylu boho, w której dominują brązy, beże, rdzawe odcienie czerwieni, miedziane czy zgaszona zieleń nawiązujące do barw ziemi będzie strzałem w dziesiątkę! Takie naczynia, jak talerz w stylu boho podkreślą wyjątkowość każdego posiłku i dodadzą kuchni niezwykłego charakteru.

Takie tradycyjne rzemiosło ręcznie wykonane przez artystów w postaci talerzy, filiżanek w stylu boho czy serwisu do herbaty, postawione na drewnianym stole, nad którym wisi bambusowa czy rattanowa lampa, a przy stole stoją krzesła z plecionymi siedziskami, powoduje, że wystrój wnętrza nabiera zupełnie nowego wymiaru.

Porcelana w stylu boho od renomowanych producentów w Home & Passion

Na półkach sklepu Home & Passion znajdziesz wyjątkową zastawę stołową, która idealnie wkomponowuje się w styl boho.

Jedną z marek, która od lat tworzy przepiękne produkty w tym stylu, jest duńska marka Madam Stoltz - ceniona na całym świecie za wysoką jakość produktów oraz ręczne wykonanie przez lokalnych artystów. Ceramikę Madam Stoltz cechuje przepiękna kolorystyka ziemi, prosta forma i surowy wygląd. To wszystko tworzy wyjątkowy klimat boho.

Wykonane ręcznie kubki, talerze, miseczki wyróżniają się nietypową i bez wątpienia unikatową strukturą wybarwienia, jak np. wielowymiarowy kolor turkusu na strukturze o poprzecznych żłobieniach pokryty głębokim szkliwem lub też przepiękna kolekcja o zgaszonej bieli i oryginalnym wykończeniu w postaci brązowych plam. W końcu moda boho i wnętrza w tym stylu opierają się na zabawie fakturą, kolorem, wzorem oraz formą, co w pełni widoczne jest na zastawie stołowej Madam Stoltz.