Do -30% na wybrane marki z kodem: CZERWIEC

INFOLINIA: 695 080 386

Porcelana do kawy i herbaty

Bestsellery

Porcelanowy serwis do kawy dla smakoszy

Z czego właściwie składa się porcelanowy serwis do kawy? Otóż porcelana do kawy to przede wszystkim filiżanki lub kubki, specjalnie przystosowane do rodzaju spożywanej kawy. Najbardziej popularne rodzaje to powszechna „mała czarna” i tu sięgniemy po filiżankę lub kubek w standardowym rozmiarze 200-300 ml. Mniejsza, ale mocniejsza kawa to tzw. espresso podawane w malutkich filiżankach o pojemności 50-150 ml. Dla smakoszy kawy z mlekiem popularne są cappuccino lub latte, które ze względu na dodawane mleko wymagają naczynia o większej pojemności 350 – 500 ml. Serwis kawowy zawiera również dzbanek do kawy, cukiernice oraz dzbanuszek do mleka.

Zestaw kawowy może występować w przeróżnych stylach, tj. klasycznym (tu najczęściej używana jest tradycyjna biała filiżanka), nowoczesnym (geometryczne kształty, szkło o podwójnych ściankach), skandynawskim (kolorowe, często z różnymi wzorami jak kwiaty, rośliny, ale także kropki, paski itd.) oraz glamour, gdzie dominuje przepych, błysk, złoto. Co łączy wszystkie te style? Bez wątpienia piękno, styl i klasa. W dobrze dobranej, pięknej porcelanie kawa smakuje zdecydowanie lepiej, gdyż zmysł wzroku dodatkowo pobudza kubki smakowe, co wpływa na fascynujące doznanie spożywanego napoju.

porcelanowy serwis do kawy
serwis porcelanowy do herbaty

Porcelanowy serwis do herbaty dla koneserów piękna

Gorąca herbata smakuje zdecydowanie lepiej, gdy pije się ją z ulubionego kubka czy filiżanki. Wielbiciele herbaty i koneserzy pięknej porcelany najczęściej zaopatrują się w porcelanowy serwis do herbaty. Co zawiera taki serwis? Przede wszystkim filiżanki do herbaty. Miłośnicy herbat i ziół liściastych wybierają filiżanki z zaparzaczem, czyli metalowym lub ceramicznym sitkiem, dzięki któremu powstaje aromatyczny napar. Serwis do herbaty zawiera również dzbanek do herbaty, cukiernicę i dzbanuszek (w celu uzyskania słynnej bawarki, czyli angielskiej herbaty z mlekiem). Popularne są również dzbanki 2w1, taki zestaw składa się z filiżanki najczęściej o pojemności 250-300 ml i nałożonego na nią dzbanka do herbaty o pojemności 450 ml. Jest to doskonały zestaw dla 1 osoby i fajna propozycja na praktyczny prezent. Jeżeli jesteś wielbicielem herbaty i cenisz sobie rytuał jej serwowania i picia, to koniecznie zajrzyj do sklepu internetowego Home & Passion, gdzie znajdziesz dziesiątki porcelanowych i ceramicznych filiżanek, kubków oraz dzbanków do herbaty i na pewno wybierzesz serwis, który odpowie Twoim oczekiwaniom i pozwoli Ci codziennie delektować się pysznym i aromatycznym naparem z herbaty.