INFOLINIA: 695 080 386

Ciemne talerze na każdą okazję

Podstawowe rodzaje talerzy

Wśród talerzy wykonanych z porcelany i fajansu można wyróżnić kilka rodzajów. Zróżnicowane co do przeznaczenia i wielkości są również talerze wykonane z kamionki. Wśród nich możemy znaleźć:

  • talerz obiadowy płytki,
  • talerz głęboki,
  • talerz deserowy,
  • talerz do przekąsek,
  • spodek do filiżanek.

Każdy z tych talerzy wygląda niezwykle efektownie w kamionkowej ciemnej wersji i można używać ich w wielu stylowych aranżacjach. Z pewnością będą się one pięknie prezentować przy wspólnym stole i rodzinnej kolacji.

Ciemne talerze kamionkowe – zalety

Talerze z kamionki są trwałymi i eleganckimi naczyniami, które mogą służyć i w kuchni przez cały rok. Dzięki nim można w bardzo elegancki sposób podawać na zimno i na ciepło różne potrawy. Bogato zdobione, dostępne w wyraźnych ciemnych kolorach naczynia pasować będą do różnych wystrojów kuchni, urządzonych zarówno w stylu vintage, jak i w nowoczesnym.

Ciemne talerze kamionkowe są nieprzeźroczyste i znacznie cięższe od porcelany. Podobnie jak ona, mają dużą wytrzymałość i małą nasiąkliwością wodną. Ponadto są wyjątkowo odporne na działanie kwasów, dlatego można ich używać do kiszenia. Kamionka jest łatwiejsza w produkcji i bardziej powszechna niż porcelana, jednakże tańszy surowiec daje zarazem więcej możliwości zdobniczych, stąd dostępna jest na rynku szeroka oferta takich wyrobów. Istnieją ciemne talerze wykończone matowo, a niektóre łączą też matową i błyszczącą emalię.

Ciemne talerze w ofercie Home&Passion

W ofercie sklepu Home&Passion można znaleźć ciemne talerze z kamionki w nowoczesnym wydaniu. Polecamy szczególnie kolekcję Madam Stoltz Boho, która zaskakuje bogactwem form. Talerze z tej kolekcji są modernistyczne i tradycyjne zarazem. Materiał ceramika jest bowiem:

  • odporny na uszkodzenia mechaniczne i działanie wysokich temperatur oraz kwasów,
  • ekologiczny,
  • bezpieczny, albowiem nie wchodzi w interakcje z żywnością i nie zmienia jej smaku,
  • zdrowy i doskonale nadaje się do przechowywania różnych artykułów oraz kiszonek.

W sklepie Home&Passion można nabyć zarówno pojedyncze elementy kolekcji Boho, jak i cały jej komplet. Wchodzą w jej skład talerze obiadowe i talerze deserowe, kieliszki na jajko i miski różnej wielkości. Kształty tych oryginalnych wyrabianych ręcznie talerzy nie są idealne, co sprawia, że każdy talerz jest inny i niepowtarzalny a ich wygląd jest nieco postarzany na skutek celowych zabiegów.

Proste, o pięknej strukturze talerze z kamionki marki Madam Stoltz zachwycają wspaniałą linią wzorniczą o nieregularnych krawędziach i niebanalną estetyką. Boho to kolekcje ceramiki w różnych kolorach: szarym, białym i ciemnozielonym. Te piękne talerze z kamionki o intrygującym wzorze mają delikatne uwypuklenia i są wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły. W ofercie Madam Stoltz znajdziemy także talerze wykonane z drewna dostępne w ciekawych kształtach i różnych rozmiarach.

Oprócz Madam Stoltz w naszym sklepie można znaleźć również ciemnogranatowe talerze z kolekcji Mynte marki Ib Laursen. Zwolennikom ciemnych talerzy oferujemy również paterę, talerz obiadowy i talerzyk na herbatę marki PIP Studio z kolekcji Winter Wonderland.