INFOLINIA: 695 080 386

Pakowanie przesyłek

Jak zapakujemy oraz zabezpieczymy produkty, które u nas zamówisz?

Kilka lat istnienia na rynku oraz praca z bardzo delikatnymi produktami, jakimi są szkło i porcelana, sprawiły, że kładziemy ogromny nacisk na odpowiednie pakowanie paczek. Naszym priorytetem jest przede wszystkim to, aby przesyłka dotarła do Ciebie bezpiecznie i w nienaruszonym stanie.

Kiedyś jeden z klientów powiedział nam, że paczkę, którą od nas otrzymał, mógłby zrzucić z samolotu i byłby pewny, że jej zawartość (a była to porcelana) nie uległaby uszkodzeniu… I o to właśnie nam chodzi. ;-)

Ponadto jesteśmy marką, która ma ogromną ekoświadomość nie tylko w kwestii pochodzenia naszych produktów (np. meble z drewna z recyklingu). Również w procesie pakowania paczek korzystamy wyłącznie z eko materiałów.

Dowiedz się, jak wygląda proces eko pakowania w Home and Passion

Etapy pakowania:

  1. Sprawdzanie produktów, które zamówiłeś pod kątem ewentualnych wad (wyszczerbień, zadrapań, przebarwień - jeżeli chodzi o produkty powstałe fabrycznie). Pamiętaj, że wszystkie produkty tworzone ręcznie, są niepowtarzalne i wszelkie niedociągnięcia nie są wadą, lecz unikatową cechą produktu.
  2. W zależności od rodzaju produktu do jego bezpiecznego zapakowania używamy:
  • kartonu tekturowego - grubego i sztywnego, tak aby można go było solidnie wypełnić eko wypełniaczami i mieć pewność, że nie ulegnie rozdarciu.
  • papieru pakowego nacinanego tzw. plastry miodu oraz sztywnego, szarego papieru kilkukrotnie zwiniętego, którymi solidnie i przede wszystkim bezpiecznie owijane są produkty wykonane z delikatnych materiałów (porcelana, ceramika, szkło).
  • eko wypełniaczy, dzięki którym produkt pozostaje w jednym miejscu wewnątrz kartonu, podczas transportu nie przesuwa się do ścianek kartonu i nie ulega zgnieceniu.
  • do oklejenia kartonu używamy mocnych taśm ekologicznych oraz znaków ostrzegających, że przesyłka zawiera produkty z delikatnego materiału (naklejka UWAGA SZKŁO), jak również naklejki z naszym logo, wykonanej z papieru kraft "eko".
pakowanie filiżanek do wysyłki Przybory do pakowania paczki przebieg procesu pakowania porcelany

Produkty, które nie mają jednostkowych kartoników markowych, owijane są solidnie w tzw. plaster miodu, czyli eko papier nacinany, który dzięki nacięciu doskonale zabezpiecza i amortyzuje porcelanę lub szkło. Następnie produkt (jeżeli jest bardzo delikatny) owijany jest w kolejną warstwę eko wypełniacza, jakim jest sztywny i gruby, zwinięty w rulon szary papier, a całość zabezpieczona jest nacinanym wypełniaczem tekturowym.

Całe zamówienie wkładane jest do odpowiednio dobranego wielkością kartonu, a wszystkie wolne przestrzenie wypełniane są eko wypełniaczem.

Jeżeli zamówienie składa się z kilku delikatnych produktów, to do rozdzielenia ich od siebie używane są przekładki kartonowe lub nacinany wypełniacz tekturowy. To powoduje pełną amortyzację produktów i brak możliwości ich wzajemnego dotykania i ocierania o siebie.

Używanie wyłącznie eko materiałów to nasz ogromny ukłon w stronę natury, a nasi klienci, otrzymując swoją paczkę, mogą napawać się niezwykle estetyczną formą pakowania zamówionych produktów i mają pewność, że swoje zamówienie otrzymają w stanie idealnym.

zapakowana-paczka