Darmowa dostawa paczkomatami InPost

INFOLINIA: 695 080 386

Stoły drewniane

Ustaw kierunek malejący

Drewno to szlachetny i ponadczasowy surowiec odnawialny, a co najważniejsze - przyjazny dla środowiska. Drewno od zawsze kojarzone jest z elegancją a jego solidność i trwałość powoduje, że cieszy się ogromną popularnością w aranżacji wnętrza, a w naszych salonach coraz częściej królują stoły wykonane właśnie z tego materiału.

Stoły z drewna z recyklingu - ogromny ukłon w kierunku środowiska

Drewniany stół zyskuje na jeszcze większej wartości, kiedy wykonany jest z drewna z recyklingu. Dlaczego? Przede wszystkim produkcja wyrobów z drewna pochodzącego z recyklingu chroni naturalne zasoby leśne, jakimi są zielone drzewa, przed ich nieustanną degradacją, a tym samym zanikaniem. Dlatego aranżowanie wnętrza swojego domu meblami z drewna z recyklingu jest jedną z najwspanialszych rzeczy, jakie możemy zrobić dla środowiska.

Dla miłośnika designu, innym, ogromnym atutem posiadania stołu z drewna z recyklingu jest jego niepowtarzalność. Taki stół drewniany wykonany z surowców wtórnych najczęściej ma oryginalną strukturę słoi i kolorów wynikających z rodzaju i wieku użytego drewna. Często również ma widoczne dziury po gwoździach czy naturalne pęknięcia - to wszystko powoduje, że każdy drewniany stół jest inny, unikatowy i zdecydowanie wyjątkowy.

Ekologiczne stoły z drewna z recyklingu to nie tylko bezkonkurencyjny i doskonały pomysł na nietuzinkowy wystrój wnętrza domu, ale również ogromna ingerencja w środowisko, poprzez możliwość ograniczenia stale postępującego zaniku drzew i innych zasobów leśnych.

Stół drewniany w stylu skandynawskim - minimalizm i funkcjonalność

Od kilku lat ogromną popularnością cieszy się wystrój wnętrza w stylu skandynawskim, gdzie panuje biel, prostota oraz minimalizm. Króluje tu natura przemycona do wnętrza domu w dodatkach i meblach wykonanych z naturalnych materiałów - drewna, lnu, bawełny, wikliny itd. Dlatego drewniane stoły idealnie wpasowują się w nordycki klimat.

Stół drewniany w stylu skandynawskim najczęściej utrzymany jest w jasnej kolorystyce. Solidny, drewniany blat o minimalistycznych kształtach oraz nogach o prostej formie zapewnia szerokie możliwości aranżacyjne. Natomiast połączenie starego drewna z recyklingu z metalowymi nogami w kolorze czarnym czy grafitowym sprawi, że taki drewniany stół świetnie wpasuje się również do stylu loftowego lub stylu industrialnego.

Zatem stoły drewniane, dzięki swojej ponadczasowości, świetnie prezentują się w każdym wnętrzu, a ich trwałość i solidność powoduje, że przetrwają długie lata i będą pięknym i funkcjonalnym meblem, z którego skorzystają kolejne pokolenia.