Do -30% na wybrane marki z kodem: CZERWIEC

INFOLINIA: 695 080 386

Szkło stołowe

Bestsellery

Eleganckie szkło stołowe, wykonane z wysokiej jakości, kryształowego szkła i wyróżniające się piękną kolorystyką, bez wątpienia będzie wykwintną i strojną ozdobą stołu i zdecydowanie zaakcentuje rangę uroczystości. Eleganckie i odpowiednio dobrane szkło stołowe ma również ogromny wpływ na degustacje spożywanych trunków i pomaga wydobyć charakterystyczny dla danego alkoholu smak i aromat.

Kieliszki do wina i szampana – elegancja i klasa na stole

W kolekcji szkła stołowego nie powinno zabraknąć kieliszków do wina i szampana, gdyż to one często królują na wystawnych przyjęciach, nadając uroczystości stylu i charakteru. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór kieliszków w zależności od rodzaju spożywanego wina, ogromny wpływ na walory smakowe danego trunku ma pojemność i kształt kieliszka, bo to one zapewniają m. in. prawidłową temperaturę spożywanego wina, co pozwala na aktywowanie zarówno bukietu smakowego, jak i zapachowego stanowiących kwintesencję i charakter trunku. Niezależnie od spożywanego wina (czerwonego, białego czy musującego), pamiętaj, że tylko właściwie dobrany do wina kieliszek, w pełni pozwoli delektować się trunkiem, wydobywając jego walory smakowe, aromatyczne, jak również prawidłową barwę wina, przynosząc tym samym Twoim gościom indywidualne doznania i wrażenia. W końcu jak powiedział król Edward VII – „ Wino nie tylko się pija. Wino się wącha, obserwuje, podziwia, smakuje, sączy, delektuje i o winie się mówi”.

Szklanki do napojów – praktyczne i gustowne

Szkłem stołowym, którego nie może zabraknąć w żadnym domu, są szklanki. Szklanki można podzielić w zależności od spożywanego napoju na rozmaite szklanki do wody (wielkość, pojemność oraz design zależą od indywidulanych preferencji), szklanki do drinków (tu wyróżniamy szklanki długie i krótkie), szklanki do piwa tzw. kufle, małe szklanki do whisky o solidnym dnie oraz szklanki do różnego rodzaju soków. Wybór szklanek jest ogromny, należy jedynie pamiętać, aby ich styl i design dobrze współgrał z pozostałymi elementami zastawy stołowej.

Szklane dzbanki do wody i napojów

Szklana zastawa stołowa obejmuje również szklane dzbanki do serwowania np. zimnej wody z cytryną i miętą lub też przeróżnych soków i napojów. W końcu oryginalny dzbanek o pięknym wyrazistym kolorze i niespotykanym designie to również piękna i funkcjonalna ozdoba stołu. Latem podczas wszelkich pikników i imprez plenerowych, doskonale sprawdzą się dzbanki akrylowe, które wyglądem przypominają szkło, jednak wykonane są z lekkiego akrylu, czyli tworzywa sztucznego, który jest twardym i mocnym materiałem, odpornym na wszelkiego rodzaju stłuczenia i złamania. Komplet szkła stołowego, jakim są szklanki, kieliszki oraz dzbanki, to niezastąpione elementy podczas każdej uroczystości, dzięki którym w estetyczny sposób możesz serwować swoim gościom napoje i cieszyć wspólnym biesiadowaniem.