INFOLINIA: 695 080 386

Stoliki rustykalne

Ustaw kierunek malejący

Bestsellery

Stoliki kawowe rustykalne – skąd się wziął ten styl?

Styl rustykalny to marzenie o spokojnym i sielskim życiu na wsi. Odwołuje się on do romantycznej tęsknoty o bliskim kontakcie z naturą. Jest odniesieniem do XIX-wiecznej tradycji i ludowości. Przywołuje atmosferę wiejskich chałup i dworków. Największe znaczenie w rustykalnych aranżacjach wnętrz mają zastosowane naturalne materiały. Króluje oczywiście drewno z widocznymi słojami, ale nie mniej ważny jest kamień. Można też wykorzystać ceramikę lub metale, takie jak żelazo lub miedź.

Umeblowanie w tym stylu również opiera się na prostocie i naturze. Zarówno rustykalne stoliki, jak i półki i łóżka, są w większości drewniane, najlepiej pomalowane na biały kolor lub pozostawione w stanie surowym. Meble w stylu rustykalnym powinny być wykonane z drewna. Mają to być sprzęty o prostej, klasycznej linii, a ich najważniejszymi cechami są: solidna, stabilna konstrukcja, zaznaczone ślady użytkowania i mijającego czasu oraz naturalny charakter. Najpopularniejsze w rustykalnej aranżacji są modele z drewna dębowego oraz sosnowe.

Stolik kawowy rustykalny —  gdzie znajdą zastosowanie

Stolik kawowy drewniany w stylu rustykalnym to prosty, a jednocześnie niezwykle funkcjonalny mebel. Sprawdza się on doskonale w salonie, możemy umieścić go również w sypialni bądź gabinecie. Na rynku znajdziemy wiele zróżnicowanych modeli w różnych wymiarach i kształtach.

Małe stoliki kawowe często kojarzą się z beztroskimi chwilami przy filiżance kawy podczas przerwy od pracy oraz wolnym czasem spędzanym w gronie najbliższych, czy podczas czytania ulubionej książki. Należy pamiętać, że stolik w stylu rustykalnym może pełnić wiele różnych funkcji. Nadaje się do serwowania kawy, herbaty, ale także do stawiania na nim elementów dekoracyjnych. Nieoceniony okazuje się też podczas kameralnych wizyt i może stać się także doskonałą przestrzenią do pracy.

Jak wybrać stolik rustykalny?

Jaki stolik kawowy w stylu rustykalnym wybrać? Dostępnych jest wiele rodzajów: z blatem prostokątnym lub okrągłym, niższe lub wyższe, o lekkich podstawach lub sprawiające wrażenie masywnych, proste lub z fantazyjnymi wygięciami. Dodatkowo można zdecydować się na model z szufladą lub półkami.

Należy pamiętać, ze wysokość stolika powinna mniej więcej odpowiadać wysokości mebla, na którym siedzimy. Wtedy będzie najwygodniej z niego korzystać. Stolik powinien też dobrze funkcjonować w przestrzeni, musi więc tworzyć całość z pozostałymi meblami w pomieszczeniu. Jeśli taki stolik kupujemy osobno, można potraktować go dwojako. Może stanowić uzupełnienie zestawu mebli, wówczas kształtem, proporcjami i kolorystyką powinien wpisywać się w ich wzornictwo, albo stanowić oddzielny element dekoracji - wtedy powinien współgrać z przedmiotami, które zastosujemy do tego celu.

Pamiętajmy jednak, że stolik kawowy powinien być funkcjonalny i bardzo praktyczny, abyśmy mogli odczuwać przy nim komfort i swobodnie skoncentrować się na lekturze, przeglądaniu internetu, czy rozmowie. Ważne, aby stolik kawowy nie był zbyt mały i aby nie okazał się za ciasny na filiżanki i talerzyki z ciastem dla dwóch osób.

Stoliki rustykalne w ofercie Home & Passion

W ofercie sklepu Home&Passion mamy drewniane, postarzane stoliki rustykalne o różnych kształtach. Znajdziesz tu stolik kawowy okrągły, jak i prostokątny i kwadratowy, a najważniejszą cechą każdego z nich jest perfekcyjne wykonanie i zastosowanie wysokiej jakości materiałów. Sprawią one, że stolik rustykalny z kolekcji Ib Laursen możesz bez obaw użytkować przez długi czas, nie obawiając się o zarysowania, działanie wilgoci czy wyszczerbianie drewna.

Nasze stoliki dobrze prezentują się w otoczeniu innych mebli z podobnej kolekcji, a także mebli klasycznych oraz w stylu prowansalskim.