Darmowa dostawa paczkomatami InPost

INFOLINIA: 695 080 386

Narzuty na łóżko

Modne narzuty do sypialni — jaki styl wybrać?

Na rynku istnieje wiele rodzajów pięknych narzut do sypialni, które różnią się od siebie nie tylko materiałami, wzorami i kolorami, ale również wielkością i charakterem. Pod względem wyglądu wyróżniamy eleganckie pikowane narzuty na łóżko, dopasowane do nowoczesnych wnętrz, które dodają sypialni wytworności, przez co prezentuje się ona luksusowo i wytwornie.

Jednobarwne narzuty na łóżko o gładkiej powierzchni, to połączenie nowoczesnego stylu z uniwersalnymi rozwiązaniami. Pasują one jednak do większości wnętrz. Natomiast satynowe ekskluzywne narzuty do sypialni, o połyskującej powierzchni pasują do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym, eleganckim i glamour.

W sklepach znajdują się również bawełniane i lniane narzuty do sypialni. Sprawdzają się one najlepiej we wnętrzach utrzymanych w stylistyce boho. Do sypialni w stylu rustykalnym można użyć wełnianej modnej narzuty na łóżko, najlepiej o grubym i wyraźnym splocie. Z kolei w sypialniach romantycznych świetnie wyglądają grube kapy w pastelowych kolorach.

Narzuty do sypialni — jak wybrać najlepszą?

Poszukując modnej narzuty do sypialni, nie możemy zapominać o jej funkcjonalności. Ponieważ narzuty na łóżko mają za zadanie chronić pościel przed kurzem i zanieczyszczeniami, przy ich wyborze należy przede wszystkim zwrócić uwagę na trwałość tkaniny. Warto zdecydować się na wytrzymałe materiały, które nie zniszczą się przez długi czas użytkowania, szczególnie jeśli mamy w domu zwierzęta.

Dobrze jest również wybrać narzutę, która nie wymaga prasowania, a jej samodzielne pranie w domu jest łatwe. Nie można zapomnieć o tym, by wybrana narzuta wyróżniała się odpornością na wysokie temperatury, dzięki czemu nie straci swojej sprężystości i kolorów, nawet po wielu praniach. W tym aspekcie najbardziej kłopotliwe w użytkowaniu będą narzuty wełniane flokati.

Jeśli stylowe narzuty na łóżko mają służyć jako przykrycie, powinny być lekkie i przewiewne, doskonale odprowadzać wilgoć, a także zapewniać prawidłową cyrkulację powietrza.