Porcelana Bone China

Porcelana Fine Bone China to obecnie jedna z najszlachetniejszych odmian porcelany, która wyróżnia się przede wszystkim niezwykłą precyzją wykonania. Producenci wytwarzają z niej piękne i funkcjonalne zastawy stołowe. Ten typ porcelany zachwyca prawdziwych miłośników i kolekcjonerów porcelanowych produktów. Skąd wywodzi się nazwa i pochodzenie porcelany Fine Bone China? Co charakteryzuje ten rodzaj porcelany? Dziś krótka opowieść o szlachetnej porcelanie.

Odrobina historii Fine Bone China

Za twórcę i odkrywcę receptury wytwarzania porcelany Fine Bone China uznaje się Josiah Spode I, który dokonał tego odkrycia u schyłku XVIII wieku. Ten rodzaj wyrobu nazywany jest również porcelaną kostną. Dlaczego? Dlatego, że odkrywczy garncarz do jej wyrobu, już od czasów średniowiecza używał wołowych kości. Popiół kostny pozwalał obniżać temperaturę wypalania porcelany, nie wpływając jednocześnie na jej jakość. Odkrycie porcelany kostnej było przełomem w procesie jej wytwarzania, jej twórca osiągnął przede wszystkim jeden z najmocniejszych rodzajów porcelany, najbielszej i niezwykle wysokiej jakości.

Szlachetna porcelana Fine Bone China

Obecnie porcelana Fine Bone China uważana jest za jedną z najszlachetniejszych rodzajów porcelany dostępnej na rynku. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim to, że ten rodzaj porcelany jest znacznie cieńszy od tej tradycyjnej, jest również nieco lżejszy, a jednocześnie bardziej podatny na prześwitywanie światła. Wysokiej jakości wykonanie przekłada się również na niezwykłą wytrzymałość zestawów porcelanowych.

Warto również podkreślić, że ulepszona porcelana Fine Bone China wyróżnia się przede wszystkim niezwykłą bielą. To właśnie sprawia, że jest tak ceniona i uznawana za szlachetny rodzaj porcelany. Porcelana Fine Bone China choć szlachetna jest bardzo przydatna również podczas życia codziennego. Wytwarzane są z niej zestawy obiadowe, filiżanki do kawy czy herbaty, a także dzbanki.

Porcelana Mr & Mrs Clynk

Marka Mr&Mrs Clynk stworzona została przez projektanta wnętrza i projektantkę włókienniczą. Ich wspólna pasja sprawiła, że powstała niezwykła kolekcja porcelany, która urzeka miłośników designerskich wzorów i uroczych porcelanowych produktów. Elegancka, prosta forma połączona została z nowoczesnymi motywami piękna natury, a także nowoczesnymi, geometrycznymi wzorami. To z kolei sprawia, że kolekcja jest niezwykle oryginalna i designerska i dlatego jest tak chętnie wybierana przez kolekcjonerów sztuki pięknej, a także osoby, które poszukują wyrafinowanych dodatków do swojego wnętrza. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, by nie wspomnieć, że kolekcja Mr&Mrs Clynk jest wykonana właśnie ze szlachetnej porcelany Fine Bone China. Projektanci dbają o to, by każdy produkt był wykonany z niezwykłą precyzją i zachwycał nawet najbardziej wymagającego klienta.

Porcelana kostna Bone China

Krótka historia Fine Bone China pozwoliła poznać samego twórcę tej szlachetnej odmiany porcelany. Choć odkryta została już w wieku XVIII, kolejne lata pozwoliły tylko na udoskonalenie całej receptury, a jednocześnie produkowanie jednej z najbardziej szlachetnej porcelany. To wszystko sprawia, że właśnie ten rodzaj porcelany spełnia oczekiwania i zachwyca miłośników porcelanowych produktów.

Kolekcja Mr & Mrs Clynk

Pojemnik porcelanowy w kwiatki

Pojemnik porcelanowy Black Flowers

/ 1 szt.

129,00 zł

64,50 zł

Filiżanka porcelanowa Blue Trees

Filiżanka porcelanowa Blue Trees

/ 1 szt.

62,00 zł

31,00 zł

Kubek porcelanowy Yellow Flowers

Kubek porcelanowy Yellow Flowers

/ 1 szt.

62,00 zł

31,00 zł

Dzbanek do herbaty Blue Flowers

Dzbanek do herbaty Blue Flowers

/ 1 szt.

165,00 zł

82,50 zł