Zastawa stołowa Green Gate Everyday Alice

Marka Green Gate podbiła serca milionów wielbicieli porcelany na całym świecie. Ta duńska zastawa stołowa, od 19 lat zachwyca swym wyjątkowym designem. Przepiękne wzornictwo w połączeniu z całą gama kolorów – to zdecydowanie mocna strona Green Gate, która wyróżnia markę spośród wielu innych marek.

Jednak w tym poście chciałabym się skupić na jednej kolekcji Green Gate – nieco odmiennej od tego, do czego przyzwyczaiła nas marka, mianowicie kolekcji Everyday Alice.

Co wyróżnia Green Gate Everyday Alice?

Kolekcja Everyday Alice, jak mówi jej nazwa jest to kolekcja do stosowania na co dzień. Kolekcja, która na pierwszy rzut oka niekoniecznie nas może zachwycić. W końcu Green Gate przyzwyczaił nas raczej do luksusu, wyrafinowanej elegancji z ogromnym bogactwem motywów. Natomiast naczynia Everyday wyróżnia raczej prostota wykonania, solidna i masywna bryła – bez ozdobników i złotych wykończeń.

Czy zawsze diabeł tkwi w szczegółach?

Alice powstała w celu uzupełnienia bogatej oferty marki Green Gate o zastawę, służąco do użytku codziennego. Taką, którą bez problemu można włożyć do mikrofali, aby w szybki sposób odgrzać sobie posiłek, umyć w zmywarce kiedy nie chce nam się zmywać ręcznie całej sterty naczyń czy użyć w piekarniku – jak widać jest iście doskonała pod względem codziennej użyteczności.

Kolekcja Alice składa się z filigranowego dzbanka do herbaty, dzbanuszka do mleka, cukiernicy, kubka, talerza deserowego oraz obiadowego, filiżanki, miseczki, kieliszka na jajko, patery na ciasto itd. tak więc ze wszystkich elementów potrzebnych do stworzenia zastawy śniadaniowej, obiadowej czy kawowej.

Naczynia z serii Everyday występują w 2 tonacjach: Jedna to pastelowe barwy; pudrowy róż, delikatny błękit czy modna mięta, natomiast druga tonacja jest mocniejsza i bardziej wyrazista tj. krwista czerwień, piękny granat oraz bardzo popularny i chętnie wykorzystywany we wnętrzach grafit. Zastawa stołowa w kolorach czerwieni i grantu, będzie się idealnie prezentować w okresie zimowym, zdecydowanie ociepli wnętrze i pięknie wkomponuje się w bożonarodzeniowy klimat. Natomiast delikatne, pastelowe kolory będą subtelną i delikatną ozdobą stołu, szczególnie w okresie wiosenno-letnim.

Ręcznie wykonana ceramika Everyday Alice

Dużą zaletą ceramiki Everyday Green Gate jest to, że każdy etap jej produkcji powstaje ręcznie – stąd wszelkie nieregularności i niedoskonałości. Wszystko to powoduje, że ceramika ma wygląd raczej rustykalny, a na pewno oryginalny. Kolekcja Everyday wykonana jest z kamionki podwójnej wypalanej w wysokiej temperaturze, co z pewnością wpływa na jej wytrzymałość. Jest to również bardzo ważna funkcjonalna cecha serii Alice podczas codziennego użytku. Nie musimy się bowiem martwić, że gdy przypadkowo kubek czy talerz wypadną nam z ręki, to od razu roztrzaskają się na milion kawałeczków;-)

Dlaczego warto wybrać kolekcję Everyday Alice?

Marka Green Gate daje nam możliwość łączenia różnych kolekcji, dzięki czemu możemy stać się właścicielami niepowtarzalnego i oryginalnego serwisu. Jak widać seria Everyday Alice, dzięki jednolitym barwom, jest doskonałą bazą, na tle której wspaniale prezentować się będą pozostałe, kwieciste kolekcje Green Gate.

Ogromny plus daję również za cenę produktów z kolekcji Everyday. Wysoka jakość produktu a tym samym stosunkowo niska cena, w porównaniu do pozostałych kolekcji marki Green Gate to dodatkowa zaleta tej serii.

Reasumując, najważniejsze cechy kolekcji Everyday Alice, którą stworzyła marka Green Gate to :

  • wytrzymałość i odporność na stłuczenia
  • użyteczność i funkcjonalność (można używać w mikrofalówce, zmywarce i piekarniku)
  • wysoka jakość
  • niska cena

Czego chcieć więcej...;)

Dzbanek z filiżanką Alice Green Gate

Dzbanek z filiżanką 2w1 Alice Pale Pink

/ 1 szt.

95,00 zł

71,25 zł

Dzbanek Alice Green Gate

Dzbanek do herbaty Alice Pale Green

/ 1 szt.

84,00 zł

63,00 zł

Alice Green Gate

Dzbanek Alice Dark Blue

/ 1 szt.

55,00 zł

41,25 zł

Alice Green Gate

Miseczka Alice Red

/ 1 szt.

42,00 zł

31,50 zł