INFOLINIA: 695 080 386

Kieliszki do wina i szampana

Ustaw kierunek malejący
KIELISZEK BLUSHING BIRDS

Kieliszek Blushing Birds

/ 1 szt.
58,00 zł
-5%
Kieliszki do wina La Rochere

Kieliszki do wina Pszczoła 240 ml niebieskie 6 szt.

/ 6 szt.

149,00 zł

141,55 zł

Kieliszek do wody Royal White

Kieliszek do wody Royal White

/ 1 szt.
68,00 zł
-5%
kieliszki do wina La Rochere

Kieliszki do wina Lyonnais przezroczyste 230 ml

/ 6 szt.

139,00 zł

132,05 zł

-5%
kieliszki do wina La Rochere

Kieliszki do wina Lyonnais szare 6 szt.

/ 6 szt.

146,00 zł

138,70 zł

-10%
Kieliszek do szampana Lisbeth Dahl

Kieliszki do szampana różowe

/ 3 szt.

79,00 zł

71,10 zł

-5%
kieliszki do wina La Rochere

Kieliszki do wina z motylkiem Papillon 6 szt.

/ 6 szt.

139,00 zł

132,05 zł

Jakie kieliszki do wina wybrać?

Warto zapoznać się z kilkoma ważnymi zasadami dotyczącymi serwowania wina. Ważne jest żeby odpowiednio dopasować kieliszek w zależności od rodzaju wina. Kieliszki do wina czerwonego powinny być duże i głębokie. Czasza kieliszka do wina czerwonego powinna być pękata u podstawy a u góry zwężona. Taki kształt kieliszka (w kształcie tulipana), pozwala na intensywne uwalnianie aromatu i niezwykle bogatego smaku wina.

Kieliszki do wina białego są zdecydowanie mniejsze od kieliszków do wina czerwonego. Czasza kieliszka do wina białego jest węższa, a to dlatego, że wino białe nie jest tak mocno aromatyczne jak wino czerwone. Mniejsza objętość kieliszka pozwala również na dłuższe utrzymanie niskiej temperatury wina.

Wino różowe kojarzy się z latem – często pijemy je mocno schłodzone w upalne dni. Kształt kieliszka do wina różowego jest pośredni między kieliszkami do wina czerwonego a wina białego. Kieliszek do wina różowego ma lekką pękatą czaszę, ale stosunkowo krótką i wąską – taki kształt kieliszka pozwala zarówno utrzymać niską temperaturę wina, jak również wydobyć jego bogaty smak i aromat.

Jakie kieliszki do szampana?

Szampan to specyficzny rodzaj wina musującego. Szampanem najczęściej wznosimy toast kiedy chcemy uczcić ważne, życiowe chwile.

Kieliszki do szampana z reguły są wysokie a czasza wąska – dzięki czemu szampan dłużej utrzymuje niską temperaturą, gdyż jak wiadomo szampana serwuje się mocno schłodzonego. Smukła i wąska czasza pozwala również na dłuższe uwalnianie się bąbelków, przez co szampan może dłużej musować, zapewniając tym samym przyjemne doznania dla naszych zmysłów.

Nowoczesne i oryginalne kieliszki w Home&Passion

W sklepie Home&Passion znajdziecie kieliszki od znanych i renomowanych marek. W ofercie posiadamy zarówno kieliszki wykonane zarówno z grubego jak i z cienkiego szkła. Miłośnicy klasyki znajdą tu przezroczyste kieliszki wyróżniające się dzięki oryginalnym zdobieniom. Kieliszki La Rochere słyną z sygnowanych, wypukłych motywów takich jak pszczoła, ważka czy motyl. La Rochere jest słynną na całym świecie manufakturą szkła, która tworzy solidne i masywne kieliszki, szklanki, karafki czy pucharki. Dla wielbicieli bardziej wyszukanych kieliszków do wina, marka przygotowała kieliszki w różnych, przepięknych kolorach takich jak szmaragd, turkus czy bakłażan.