Dekoracja stołu na święta wielkanocne

Bukszpan, rzeżucha i bazie – to obowiązkowe elementy na wielkanocnym stole. Jednak to nie wszystko. Co zrobić by nasz świąteczny stół był elegancki i piękny, a w pomieszczeniu było czuć wiosenne powietrze? Na pewno uda się to z marką Green Gate, której zastawa sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale również podczas specjalnych okazji.

Wielkanoc jest świętem ruchomym. O ile Boże Narodzenie ma stały termin (25 grudnia), to w przypadku Wielkanocy sprawa wygląda inaczej. Jej data to pierwsza niedziela po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Wypada ona zawsze między 22 marca a 25 kwietnia. Tegoroczna Wielkanoc przypada dość późno, bo dopiero 21 kwietnia. Do tego czasu wiosna powinna już na dobre zagościć na zewnątrz. W tej pięknej aurze i świątecznym nastroju, czas na zadbanie o bajecznym wielkanocny stół.

Elegancki stół wielkanocny

Green Gate to marka która powstała równo 20 lat temu w Danii. Skandynawski design jest mocno widzialny we wszystkich kolekcjach Green Gate. Większość produktów tej marki inspirowana jest francuskimi dziełami sztuki, datowanymi na lata 1878-1920, które nazywane są złotym okresem francuskiego wzornictwa. Wzory obecne na tych obrazach, chociaż już nieco zapomniane przez społeczeństwo, są inspiracją dla Green Gate przy tworzeniu nowych kolekcji. Marka potrafi dodać nowoczesności klasycznym dekorom, które zachwycają swoją prostotą i elegancją. Green Gate w swoich kolekcjach oferuje kompletne zastawy stołowe oraz serwisy do serwowania kawy i herbaty. To co wyróżnia tę markę, to nie tylko oryginalne, inspirowane malarstwem wzornictwo, ale również niezwykle wysoka jakość wyrobów. Oprócz tego, elementy różnych serii są tak zaprojektowane, że wzajemnie do siebie pasują i można je ze sobą mieszać, tworząc piękne i różnorodne kompozycje na stole. To wszystko sprawia, że Green Gate jest idealnym wyborem na wielkanocny stół.

Kwiaty na stole wielkanocnym

Kolekcją która perfekcyjnie sprawdzi się podczas śniadania wielkanocnego jest Flora White. Seria ta zdobiona jest uroczymi, czerwonymi różami na białym tle. Jej elementy sprawią, że stół będzie wyglądał bajecznie i elegancko. Wszystkie produkty są ręcznie wykończone oraz wykonane z najwyższej jakości porcelany. Flora White zawiera wszystkie naczynia, które należy podać gościom w świąteczny poranek. Do tradycyjnych jajek na miękko lub na twardo, przydadzą się kieliszki na jajka. Do pozostałych potraw oraz pieczywa idealne będą talerze deserowe o średnicy 20,5 cm oraz miski o pojemności 350 ml. Herbatę możemy zaparzyć w dzbanku z kolekcji oraz podać do niego urocze filiżanki porcelanowe do kawy ze spodkami. Drugą „kwiecistą” kolekcją, która świetnie będzie wyglądać podczas śniadania wielkanocnego jest Shirley. Seria łączy motywy kwiatowe (róże) z drobnym szarym wzorem. Widać, że projektanci zadbali o każdy detal. Całość prezentuje się niezwykle szykownie.

Miseczka porcelanowa Shirley
/ 1 szt.
78,00 zł
Talerz deserowy Flora White Green Gate
/ 1 szt.
68,00 zł

W kolekcji znajdziemy: kieliszki na jajko, talerze deserowe, miski porcelanowe oraz dzbanek. Dla tych, którzy od róż wolą nieco bardziej stonowane kwieciste wzory, Green Gate oferuje kolekcję Bianca Red i Stephanie Red. Ich elementy idealnie do siebie pasują, tak więc można łączyć je na świątecznym stole. Utrzymane w czerwono-białej kolorystyce seria Bianca Red zawiera: dzbanek i miskę, natomiast pasująca Stephanie Red to: kieliszek na jajko, kubek, dzbanuszek, talerz deserowy, miska i patera na ciasto. Szczególnie ten ostatni element bardzo przyda się podczas wielkanocnych spotkań. Na dwupoziomowej czerwono-białej paterze każdy upieczony mazurek czy sernik będą wyglądać bajecznie. Wszystkie elementy kolekcji, zarówno Flora White, Shirley, Bianca Red jak i Stephanie Red, można myć w zmywarce w niskich temperaturach, dzięki czemu szybko posprzątamy po wielkanocnym śniadaniu.

kieliszek na jajko Green Gate
/ 1 szt.
25,00 zł
Dzbanek Bianca Red
/ 1 szt.
150,00 zł

Miksuj kolory

Aby przygotować bajeczny, wielkanocny stół warto zwrócić uwagę na kolekcję Alice. Dostępna jest w kolorach: granatowym, czerwonym, niebieskim, zielonym i różowym. Każdy produkt wykonany są z wysokiej jakości, wytrzymałej i eleganckiej kamionki. Seria Alice od Green Gate zawiera wszystkie elementy niezbędne podczas Wielkanocy. Są to: dzbanek, kubek, filiżanka, miska, cukiernica, dzbanek do herbaty, kieliszek na jajko, dzbanek z filiżanką 2in1, dzbanuszek na mleko, patera do ciasta. W każdym dostępnym kolorze występują różne elementy. Dzięki łączeniu różnych wariantów kolorystycznych kolekcji Alice, można stworzyć oryginalną zastawę stołową. Połączenie nakryć Alice w kolorze granatowym i niebieskim lub (na przykład) w czerwonym i różowym sprawi, że wielkanocny stół będzie wyglądał wiosennie i elegancko – po prostu bajecznie! Tak jak w przypadku poprzednich kolekcji, zastawę Alice można myć w zmywarce w niskich temperaturach, co jest szczególnie ważne przy sprzątaniu po świątecznych gościach.

Alice Green Gate
/ 1 szt.
40,00 zł
Dzbanek Alice Green Gate
/ 1 szt.
84,00 zł

Przy stole wielkanocnym

Wielkanoc to czas, gdy spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi przy stole. Warto zadbać, aby w tym dniu świąteczny stół wyglądał naprawdę bajecznie i zachwycał gości. Z marką Green Gate, na pewno uda się to bez trudu. Możemy wybierać spośród wielu wzorów i kolorów, dzięki czemu zastawa będzie dopasowana do naszych upodobań. Tak udekorowany stół wielkanocny pozwoli w radości przeżyć tegoroczną Wielkanoc.