Jaki styl wnętrza wybrać

Urządzone mieszkanie lub dom i wybrany styl aranżacji sprawia, że we wnętrzu panuje idealna harmonia, a całość wyraża nasz charakter. Wybrany styl aranżacji wnętrza jest poniekąd wyrazem własnego „ja”, a dodatki, które są charakterystyczne dla wybranego stylu są dopełnieniem całości i stąd właśnie pojawiło się stwierdzenie, że diabeł tkwi w szczegółach. Jaki styl i jakie dodatki wybrać do wnętrza? Oczywiście to zależy od naszych preferencji, gustu, a także charakteru. Zapraszamy do krótkiej lektury!

Jaki styl wybrać? #1 Styl skandynawski

Styl skandynawski stał się bardzo popularny również w Polsce, pokochaliśmy go za prostotę i funkcjonalność. To połączenie sprawia, że wnętrz jest proste, energooszczędne i wyróżnia się minimalizmem. Nowoczesne, skandynawskie wnętrza właśnie takie są- przestronne, nasłonecznione, utrzymane w kolorystyce bieli i ograniczone do minimum w urządzaniu ich meblami. Niewątpliwą zaletą stylu skandynawskiego jest to, że jest niezwykle uniwersalny. Bez problemu możemy go wykorzystać w kuchni, jadalni, salonie czy sypialni.

Dodatki do wnętrza w stylu skandynawskim są właśnie dopełnieniem całości i wyrazem całego stylu. Na co postawić? Przede wszystkim na lekkie formy, przyjazne barwy, funkcjonalne modele oraz ciekawe wzory. Idealnymi barwami są oczywiście odcienie szarości, błękitu, bieli czy delikatnego, pudrowego różu. Dodatki skandynawskie to oczywiście wszelkiego rodzaju poduszki, miękkie koce, lampiony, świece, dodatki z ceramiki czy drewna. Naszą propozycją, która dopełni wnętrze są kolorowe puszki, które łączą w sobie oczywiście funkcjonalność i skandynawski styl ukryty w pastelowych kolorach, a także modelach z drewnianymi wieczkami.

Jaki styl wybrać? #2 Styl klasyczny

Styl klasyczny, który również bardzo chętnie wybierany jest podczas aranżacji wnętrz wyróżnia się przede wszystkim klasą i gustem. W klasycznych pomieszczeniach królują przede wszystkim designerskie komody, stoły, krzesła, a także klasyczne sofy. To styl, który charakteryzuje się swego rodzaju harmonią, która ukryta jest właśnie we wnętrzu klasycznym. Styl ten przede wszystkim wyróżnia się niezwykle wysoką jakością mebli i dodatków, dlatego ich wybór jest zazwyczaj bardzo dobrze przemyślany. Jakie dodatki są charakterystyczne dla stylu klasycznego? To przede wszystkim wszelkiego rodzaju świece, wazony, wyroby ceramiczne, produkty z oryginalnymi, a zarazem stonowanymi wzorami. Ogromną rolę w tym stylu odgrywa również porcelana, która jest swego rodzaju dopełnieniem wyrazu i stylu wnętrza klasycznego.

Tradycyjne filiżanki porcelanowe, talerze czy cukiernice spełniają się nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale również estetycznym. Drewniany stół bądź jadalniana komoda w połączeniu z wysokiej jakości porcelaną wyróżnia się klasą i gustem, tak charakterystycznym dla stylu klasycznego.

Jaki styl wybrać? #3 Styl romantyczny?

Subtelność barw, a także lekkość motywów sprawia, że przebywanie we wnętrzach utrzymanych w stylu romantycznym sprzyja odpoczynkowi, relaksowi i wyciszeniu. Co wyróżnia ten styl? Przede wszystkim to lekkość ukryta w pastelowych barwach, a także delikatne meble utrzymane w białej kolorystyce. Aranżując wnętrze utrzymane w stylu romantycznym nie możemy zapomnieć o kolorach pudrowego różu, bieli, szarości czy błękitu. Tak naprawdę wnętrze ma być lekkie i przyjemne, dlatego należy pamiętać, aby nie przesadzić ze zbyt cukierkowym dekorowaniem. Oczywiście nie można zapomnieć również o dodatkach, które muszą znaleźć się w naszym wnętrzu.

Blasku we wnętrzu nadadzą lampy, posrebrzane lub pozłacane ramy, lustra, a także tkaniny, które ozdobią poduszki czy nakryją sofy. Nie można również zapomnieć o kwiatowych motywach, które wyróżniają ten styl. Idealnym dopełnieniem całości będą ozdoby w postaci porcelany marki Green Gate. Kwiatowe motywy połączone z subtelnymi, pastelowymi kolorami sprawiają, że porcelanowe dodatki idealnie wkomponują się romantyczny styl wnętrza.

Jaki styl wybrać? Podsumowanie

Urządzanie wnętrza nie należy do najprostszych zadań, na początku pojawia się pytanie jaki styl powinniśmy wybrać, a później jak urządzić całe wnętrze. Warto jednak pamiętać, że to właśnie diabeł tkwi w szczegółach, a dodatki są bardzo istotne w każdym stylu. Zazwyczaj to one są dopełnieniem całości, nadając jednoczenie wyrazu i charakteru tak potrzebnego we wnętrzu.