Świąteczna zastawa porcelanowa od Home and PassionŚwięta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla każdego - domowa, ciepła atmosfera
i rodzinna miłość sprawiają, że w każdym domu gości nietypowa magia świąt.
Ta wyjątkowość polega przede wszystkim na tradycji, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie oraz atmosferze, która tworzona jest przez cały klimat i urok. Podczas świąt obok świątecznej atmosfery bardzo ważną rolę odgrywają również ozdoby, które nadają blasku, umilają ten wyjątkowy czas, ale również podkreślają charakter i szczególność tych magicznych dni.

Stół jako jeden z najważniejszych elementów świąt
Stół wigilijny jest jednym z ważniejszych elementów, który podkreśla charakter Świąt Bożego Narodzenia, ale również atmosferę, która łączy domowników i przybyłych gości. Najważniejsza oprawa dotyczy wigilijnej kolacji, która jest najbardziej uroczystym momentem podczas kultywowania świąt bożonarodzeniowych. Stół jest nie tylko miejscem spożywania wieczerzy, ale również jest świadkiem rodzinnych wzruszeń i składanych sobie wzajemnie życzeń. Wystrój stołu jest podkreśleniem wyniosłości świąt, dlatego powinien być przystrojony w sposób elegancki i gustowny.
Stół jako wizytówka domu wymaga specjalnego udekorowania i przygotowania odpowiedniej oprawy świątecznej. Każda Pani domu oczywiście powinna pamiętać o tradycyjnych elementach, czyli świątecznym sianku pod obrusem, talerzu dla niespodziewanego gościa, ale również 12 potrawach, które powinny zagościć na stole. Przygotowując świąteczny stół
nie można zapomnieć również o ozdobach, które podkreślą charakter świąt. Biały, tradycyjny obrus idealne komponuje się z połączeniem złota i czerwieni, tak charakterystycznych dla świątecznych ozdób. Taka kompozycja sprawia, że świąteczny stół jest udekorowany z gustem i nutką elegancji. Idealną kompozycją na stole będzie stroik z żywych gałązek, który sprawi, że nasz dom wypełni się niezwykłym zapachem choinki i lasu. Do wykonania takiej kompozycji warto wykorzystać również szyszki, bombki, świece bądź inne ozdoby choinkowe, które będą idealnie skomponują się z bożonarodzeniowym stroikiem.

Porcelanowa zastawa estetycznym dopełnieniem świątecznego stołu
Komponując zastawę stołu warto również pomyśleć o jej estetycznym wyglądzie, który podkreśli wyjątkowość świąt i sprawi, że wigilijny stół zyska eleganckiego wyglądu. Nowoczesnym dopełnieniem świątecznego stołu będą porcelanowe talerze duńskiej marki Lisbeth Dahl. Ręcznie zdobione talerze w połączeniu z kolorystyką błękitu, bieli i złota wraz z ciekawym wzorem i tradycyjna kolorystyką białego obrusa idealnie sprawdzą się jako nowoczesne dopełnienie świątecznego stołu.
Serwując słodki poczęstunek świąteczny warto pamiętać również o jego eleganckiej oprawie, która sprawi, że będzie on podany w bardzo efektowny sposób. Naszą propozycją jest cały zestaw deserowy marki Green Gate. Ciekawym dopełnieniem szykownego charakteru jest skandynawski, kwiatowy motyw, który stworzy szlachetną oprawę świątecznego stołu. Dbając o swoich gości warto pozwolić im poczuć się nade wyjątkowo szczególnie w ten magiczny czas. Do serwowania świątecznych ciast i owoców idealnie sprawdzi się patera marki Green Gate, która jest nie tylko praktycznym dodatkiem, ale również stylową ozdobą świątecznego stołu. Delikatne połączenie kwiatów z odcieniem szarości sprawia, że ten wyjątkowy wzór wyjątkowo dobrze komponuje się z elegancką i gustowną bielą stołu.