Świąteczna zastawa stołowa

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla każdego - domowa, ciepła atmosfera i rodzinna miłość sprawiają, że w każdym domu gości nietypowa magia świąt. Ta wyjątkowość polega przede wszystkim na tradycji, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie oraz atmosferze, która tworzona jest przez cały klimat i urok. Podczas świąt obok świątecznej atmosfery bardzo ważną rolę odgrywają również ozdoby, które nadają blasku, umilają ten wyjątkowy czas, ale również podkreślają charakter i szczególność tych magicznych dni.

Stół jako jeden z najważniejszych elementów świąt

Stół wigilijny jest jednym z ważniejszych elementów, który podkreśla charakter Świąt Bożego Narodzenia, ale również atmosferę, która łączy domowników i przybyłych gości. Najważniejsza oprawa dotyczy wigilijnej kolacji, która jest najbardziej uroczystym momentem podczas kultywowania świąt bożonarodzeniowych. Stół jest nie tylko miejscem spożywania wieczerzy, ale również jest świadkiem rodzinnych wzruszeń i składanych sobie wzajemnie życzeń. Wystrój stołu wigilijnego jest podkreśleniem wyniosłości świąt, dlatego powinien być przystrojony w sposób elegancki i gustowny.

Stół jako wizytówka domu wymaga specjalnego udekorowania i przygotowania odpowiedniej oprawy świątecznej. Każda Pani domu oczywiście powinna pamiętać o tradycyjnych elementach, czyli świątecznym sianku pod obrusem, talerzu dla niespodziewanego gościa, ale również 12 potrawach, które powinny zagościć na stole. Przygotowując świąteczny stół nie można zapomnieć również o ozdobach, które podkreślą charakter świąt. Biały, tradycyjny obrus idealne komponuje się z połączeniem złota i czerwieni, tak charakterystycznych dla świątecznych ozdób. Taka kompozycja sprawia, że świąteczny stół jest udekorowany z gustem i nutką elegancji. Idealną kompozycją na stole będzie stroik z żywych gałązek, który sprawi, że nasz dom wypełni się niezwykłym zapachem choinki i lasu. Do wykonania takiej kompozycji warto wykorzystać również szyszki, bombki, świece bądź inne ozdoby choinkowe, które będą idealnie skomponują się z bożonarodzeniowym stroikiem.

Porcelanowa zastawa estetycznym dopełnieniem świątecznego stołu

Komponując zastawę stołu warto również pomyśleć o jej estetycznym wyglądzie, który podkreśli wyjątkowość świąt i sprawi, że wigilijny stół zyska eleganckiego wyglądu. Nowoczesnym dopełnieniem świątecznego stołu będą porcelanowe talerze marki PiP Studio. Ręcznie zdobione talerze w połączeniu z kolorystyką błękitu, bieli i złota wraz z ciekawym wzorem i tradycyjna kolorystyką białego obrusa idealnie sprawdzą się jako nowoczesne dopełnienie świątecznego stołu.

Serwując słodki poczęstunek świąteczny warto pamiętać również o jego eleganckiej oprawie, która sprawi, że będzie on podany w bardzo efektowny sposób. Naszą propozycją jest cały zestaw deserowy marki Green Gate. Ciekawym dopełnieniem szykownego charakteru jest skandynawski, kwiatowy motyw, który stworzy szlachetną oprawę świątecznego stołu. Dbając o swoich gości warto pozwolić im poczuć się nade wyjątkowo szczególnie w ten magiczny czas. Do serwowania świątecznych ciast i owoców idealnie sprawdzi się patera, która jest nie tylko praktycznym dodatkiem, ale również stylową ozdobą świątecznego stołu

Wybór świątecznej zastawy stołowej

Świąteczna zastawa - gotowy zestaw czy własna kompozycja?

Wiele osób z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia decyduje się na zakup eleganckiej zastawy stołowej, która będzie podkreślała wyjątkowy klimat uroczystości. Obecnie w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych możemy znaleźć liczne propozycje wyjątkowych naczyń. Tak szeroki wybór często jest przyczyną problemów z podjęciem decyzji.

Wiele osób nie jest przekonanych czy lepiej zdecydować się na zakup gotowego zestawu, czy może samodzielnie skomponować pojedyncze elementy, tworząc całość? Zastanówmy się, które tych dwóch rozwiązanie jest lepsze?

Ile osób będzie korzystało z porcelany?

Warto w pierwszej kolejności przemyśleć to, ile osób będzie korzystało ze świątecznej zastawy stołowej. Zazwyczaj gotowe pakiety przygotowywane są 4,6,12 czy 24 osoby. Dobrze jest jednak zdecydować się na posiadanie jednego „awaryjnego” kompletu naczyń, który będzie można wykorzystać, gdy odwiedzą nas w większej ilości niespodziewani goście lub gdy poszczególny element z zastawy na przykład się zbije. Jeśli dokładnie wiemy, ile osób będzie korzystało z zastawy i nie przeszkadza nam zakupienie większego kompletu, warto zdecydować się na przygotowany przez producenta pakiet. Często rozwiązanie to jest również bardziej ekonomiczne.

W sytuacji, gdy proponowane przez producentów pakiety nie odpowiadają nam pod kątem ilości pełnych nakryć, dobierzmy naczynia samodzielnie. W ten sposób możemy cieszyć się swobodą i zrezygnować z elementów, które uznajemy za zbędne. Zaletą dobierania osobnych naczyń jest również to, że w przypadku zniszczenia lub rozbicie konkretnego elementu z łatwością dokupimy dane naczynie. Jeśli taki wypadek zdarzyłby się z talerzem czy filiżanką należącym do kompletu, uzupełnienie braku może okazać się niekiedy problematyczne. Pamiętajmy o tym, wybierając świąteczną zastawę stołową!

Gotowy zestaw czy indywidualny wybór?

Decydując się na zakup zastawy stołowej, w formie gotowego pakietu dla określonej liczby gości, zazwyczaj możemy wybierać spośród klasycznych kompletów. Producenci dobierają naczynia tak, by były dopasowane do preferencji, jak największej liczby osób. Zazwyczaj naczynia proponowane w komplecie są minimalistyczne, białe, kremowe, niekiedy ozdobione motywami roślinnymi. Jeśli jesteśmy zwolennikami tradycyjnych rozwiązań, z powodzeniem możemy zdecydować się na zakup gotowego pakietu.

Wiele osób jednak chce zakupić zastawę w bardziej odważnym, oryginalnym stylu. Jeśli marzymy o niecodziennym połączeniu kolorystycznym naczyń, a proponowane zestawy są dla nas nieciekawe, postarajmy się samodzielnie skomponować zastawę na stół. Wystarczy ruszyć swoją wyobraźnię i stworzyć komplet, który będzie wyrażał naszą osobowość. Osobiście skomponowana świąteczna zastawa stołowa z pewnością zachwyci wszystkich domowników i gości.

Nie można jednoznacznie stwierdzić czy lepiej jest wybrać gotową świąteczną zastawę stołową, czy jednak samodzielnie skomponować całość z pojedynczych elementów. Decyzja powinna zastać przemyślana indywidualnie pod kątem wszelkich okoliczności. Szeroki asortyment porcelany dostępny w sklepie ułatwi zadania, niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujemy!