Akcesoria kuchenne w stylu skandynawskim

Biel, prostota i ciekawe akcesoria do kuchni to, to co charakteryzuje styl skandynawski, który coraz częściej gości również w polskich domach. Dlaczego ten styl cieczy się tak dużym zainteresowaniem? Dlatego, że w prostocie tkwi siła i o tym przekonuje się wielu z nas. Trendem podczas urządzania wnętrza jest łączenie prostoty z funkcjonalnością, dlatego właśnie styl skandynawski jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych domów.

Kuchnia urządzona w skandynawskim stylu

Jasne, rozświetlone i funkcjonalne to właśnie wnętrza urządzone w skandynawskim stylu. Głównym założeniem tego stylu jest minimalizm ubrany w nowoczesne meble, kształty i akcesoria. Trudno doszukiwać się tutaj wyszukanych form, bowiem charakterystyką takich wnętrz jest prostota ubrana w funkcjonalizm. Skandynawskie wnętrza powinny być rozświetlone i to najlepiej naturalnym światłem, które sprawia, że wnętrze jest jasne i przestronne. Styl rodem ze Skandynawii kocha połączenie naturalnych odcieni i materiałów, zatem najpopularniejszym zestawieniem jest jasne drewno połączone z bielą ścian i mebli. Naturalne barwy, które używane są do wystroju wnętrz kuchni sprawiają, że pomieszczenie jest niezwykle przejrzyste i czyste.

Skandynawski styl jest uniwersalnym wystrojem wnętrz, który zarówno sprawdza się w salonie, sypialni, ale również i kuchni. Kuchnia z białymi meblami otulona naturalnym drewnem sprawia, że domownicy czują się w niej nade wszystko wyjątkowo i wygodnie. Północny minimalizm jest niezwykle funkcjonalny, ale również piękny w swojej prostocie, dlatego jest tak chętnie wybierany podczas aranżowania wnętrza kuchni.

Akcesoria do kuchni w stylu skandynawskim

Akcesoria odgrywają ważną rolę również w dopełnianiu kuchennego wnętrza. Wybierając odpowiednie akcesoria kuchenne musimy przede wszystkim postawić na prostotę i delikatne kolory, które będą jedynie przełamaniem klasycznej bieli. Najlepsze akcesoria, a zarazem akcenty w skandynawskiej kuchni będą ozdobne puszki- delikatne, pastelowe kolory i modne napisy sprawią, że Twoje wnętrze nabierze indywidualnego charakteru.

Stylowe akcesoria skandynawskie

Puszki ozdobne duńskiej marki Krasilnikoff idealnie sprawdzą się jako ozdoba białych mebli, ale również funkcjonalne akcesoria. Dlaczego? Bowiem w puszkach możemy trzymać wszelkiego rodzaju produkty spożywcze- kawę, herbatę jak i słodkości. A to właśnie przecież połączenie prostoty i praktyczności są cechami nordyckiego stylu. W Twoje kuchni nie może zabraknąć zastawy ceramicznej, która będzie również ważnym elementem ozdobnym.

Naszą propozycją są produkty zaprojektowane przez mistrzynię kuchni Nigelle Lawson. Dlaczego właśnie te zasługują na uznanie? Przede wszystkim ich prosta forma ubrana w delikatną kratę w odcieniu bieli i szarości idealnie sprawdzi się jako skandynawskie akcesoria. Ustawione na półkach będą nie tylko praktyczną ozdobą, ale również dopełnieniem charakteru i całości w Twojej kuchni. Puszki i ceramiczna, delikatna zastawa wyróżnią Twoją kuchnię i sprawią, że będzie przytulna i otulona nowoczesnym charakterem stylu skandynawskiego. Ciekawym dodatkiem i dopełnieniem skandynawskiej kuchni będzie również ceramiczna patera, która ustawiona na blacie kuchennym ozdobi wnętrze w elegancki i prosty sposób. Przechowując w niej przekąski bądź słodkie muffinki sprawimy, że kuchnia będzie urządzona z pomysłem i nutą praktyczności.