Naczynia z akrylu i melaminy

Nadeszła długo wyczekiwana wiosna. Wraz z nią wszystko zaczęło budzić się ze snu zimowego – kwitną kwiaty a poranne ćwierkanie ptaków sprawia, że chce się żyć. Wiosna to również czas, w którym zaczynamy wyciągać i czyścić grille oraz zaopatrywać się we wszelkie akcesoria przydatne do grillowania – bo już za moment rozpoczniemy sezon pikników rodzinnych oraz imprez plenerowych! Piękny czas, spędzony na łonie natury z rodziną i przyjaciółmi!

Sezon grillowy oraz imprezy plenerowe - w co warto się zaopatrzyć?

Wybierając się na piknik warto zaopatrzyć się w naczynia oraz wszelkie akcesoria niezbędne do przygotowania posiłku, jak również jego spożywania. Jeżeli wybieramy się gdzieś dalej niż nasz domowy ogród, warto również pomyśleć, aby akcesoria, które musimy ze sobą zabrać były lekkie – nie wykonane z ciężkiego szkła czy porcelany – po pierwsze jest duże prawdopodobieństwo, że część z tych rzeczy ulegnie stłuczeniu podczas przenoszenia bądź trwającej imprezy (szczególnie jeżeli w przyjęciu uczestniczą dzieci). Po drugie po co tracić cenny czas na odpowiednie zabezpieczania szkła przed podróżą następnie narażać się na dźwiganie ciężarów!

Zatem w co warto się zapatrzeć? Jeżeli chcesz dodać charakteru i stworzyć fajną otoczkę wokół przyjęcia warto zaopatrzyć się w naczynia wykonane z akrylu jak również melaminy.

Akryl - co to jest?

Zacznijmy do akrylu – tak więc szkło akrylowe to nic innego jak szkło organiczne, wykonane z tworzywa sztucznego, znaleźć go można również pod nazwą pleksi, czy metapleks. Naczynia wykonane z niego są wolne od szkodliwych związków chemicznych BPA ( Bisfenolu A). Ogromną zaletą naczyń wykonanych z akrylu jest to, że są nietłukące! Dlatego coraz coraz większą popularnością cieszą się kieliszki, szklanki, miski, dzbanki czy pucharki do lodów wykonane właśnie z akrylu. Przede wszystkim są one lekkie, twarde i wytrzymałe na ściskanie czy rozciąganie. Są również odporne na warunki atmosferyczne – nie żółkną podczas wystawiania ich na słońce.

Melamina - co to jest?

Innym materiałem, z którego wykonane są miski, talerze, sztućce itd. jest melamina. Jeżeli jesteś wielbicielem spędzania czasu na świeżym powietrzu, to warto zaopatrzyć się w naczynia wykonane z melaminy.

Melamina to nic innego jak tworzywo sztuczne – materiał mocny, odporny na pękanie i wszelkiego rodzaju złamania. I tu również jak w przypadku akrylu główną zaletą jest lekkość materiału – dzięki czemu śmiało możemy zapakować do torby bez większego zabezpieczania i ruszyć w plener! Ważne jest podczas zaopatrywania się w tego rodzaju naczynia, aby były zgodne z dyrektywą UE 2002/72 / WE w sprawie stosowania formaldehydu i spełniała wszystkie istotne wymogi z rozporządzenia UE nr 1935/2004 w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z jedzeniem!

Szkło akrylowe i naczynia z melaminy – na czym jeszcze polega ich wyjątkowość?

Szklanki, kieliszki czy dzbanki wykonane z akrylu nie wyglądają jak ohydny plastik. Bardzo często na pierwszy rzut oka mylone są szkłem a dzięki swojej strukturze wykonania mają wygląd pięknego kryształu! I tu jest cały fenomen naczyń akrylowych – podczas przyjęć ogrodowych czy plenerowych prezentują się naprawdę pięknie. Miski czy talerze z melaminy też nie muszą być nudne w swoim wyglądzie – barwne, wzorzyste, ozdobione cudownymi kwiatami wyglądają bajecznie, stając się tym samym uroczą dekoracją stołu.

Jeżeli:

  • lubisz otaczać się wyjątkowymi rzeczami,
  • lubisz stwarzać wokół siebie piękną aurę bez względu na miejsce w którym się znajdujesz,
  • kochasz grillować, organizować pikniki czy imprezy plenerowe,


To seria pięknych a zarazem praktycznych naczyń akrylowych oraz melaminowych z pewnością przypadnie Ci do gustu!


Szklanka akrylowaDzbanek akrylowyszklanka akrylowaszklanka akrylowaDzbanek akrylowymiska akrylowaszklanka akrylowa