urodziny dziecka w domu

Tort i świeczki, zaśpiewanie tradycyjnego „sto lat”, spotkanie ze znajomymi czy rodziną – to obowiązkowe elementy urodzin. Jednak to co wystarczające dla dorosłych, nie zawsze bawi również najmłodszych. Wielu rodziców staje przed wyzwaniem, jak zorganizować urodziny dla dziecka w domu. Podpowiadamy co zrobić aby były niezapomniane, a uśmiech nie schodził z twarzy naszej pociechy przez cały dzień.

Urodziny dziecka w domu #1 - Sprawy organizacyjne

Organizując urodziny dla dziecka w domu, jak przy każdym przyjęciu, należy rozpocząć od ustalenia terminu, przygotowania listy gości i zaproszeń. Jeśli przyjęcie przypada w miesiącach letnich, warto sprawdzić pogodę i w miarę możliwości część zabawy zorganizować na świeżym powietrzu. Lista gości to również kluczowy element podczas urodzin dla dziecka w domu. Najbliższa rodzina jak dziadkowie oraz ciocie i wujkowie wraz z kuzynostwem, inne dzieci z grupy w przedszkolu czy też koledzy i koleżanki z klasy, a także dzieci przyjaciół – na pewno nie może ich zabraknąć na liście, aby mały jubilat był zadowolony. Warto zadzwonić do rodziców maluchów i zapytać, czy będą mogli przyprowadzić swoje dzieci na planowane przyjęcie urodzinowe. Już samo przygotowywanie zaproszeń na urodziny w domu może sprawić dziecku dużo frajdy.

Dajcie ponieść się fantazji i wspólnie własnoręcznie przygotujcie zaproszenia dla wszystkich gości a następnie rozdajcie je podczas spotkań rodzinnych czy przed lekcjami lub zajęciami w przedszkolu.

Urodziny dziecka w domu #2 - Motyw przewodni

Aby mały jubilat poczuł się wyjątkowo podczas urodzin dla dziecka w domu, warto zakupić różne dekoracje. Przydatne jest wybranie jednego motywu, najlepiej związanego z tym czym maluch się interesuje. Jeśli właśnie jest na etapie zadawania tysiąca pytań o kosmos, na pewno ucieszy się w urodzin w galaktycznym stylu, zaś jeśli w waszym domu kilka razy dziennie odtwarzana jest konkretna bajka to wielką frajdę sprawią dekoracje związane z jej bohaterami.

Można nawet zapewnić przebranie dla dziecka, aby w tym dniu poczuło się wyjątkowo, na przykład jako pirat gdy urodziny dla dziecka w domu przygotowane są w klimacie morskim. Wszystkie dekoracje można zamówić on-line (wybór jest bardzo duży) lub też przygotować samodzielnie. Najważniejsze to mieć dobre inspiracje, a o te w sieci nietrudno na różnych stronach i blogach.

Urodziny dziecka w domu #3 - Słodki bufet

Bardzo ważną częścią organizacji urodzin dla dziecka w domu jest menu. Na pewno nie może zabraknąć tego, co dzieci lubią najbardziej czy różnego rodzaju słodyczy.Słodki bufet to rozwiązanie, które zadowoli zarówno dorosłych jak i dzieci. W skład takiego bufetu wchodzą różne cake pops (bardzo poręczne podczas przyjęcia), ciasteczka i babeczki. Również mogą być w stylistyce dekoracji, wtedy na pewno będą bardzo efektowne i jeszcze lepiej zbudują klimat imprezy. Warto wyeksponować je na porcelanowych paterach wielopiętrowych.

Doskonale sprawdzą się: piękna patera trzypoziomowa z PiP Studio (dostępna w różnych wariantach kolorystycznych), czy też dwupoziomowa z MiniLabo lub Krasilnikoff. Obowiązkowym elementem podczas urodzin dla dziecka w domu jest tort. Należy podać go na paterze. Idealnym wyborem będzie jednopoziomowa patera Nigella Lawson, PiP Studio lub GreenGate (wszystkie dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można dopasować je do stylistyki przyjęcia). Nie zapomnijmy o akcesoriach do podawania tortu. Niezbędnym elementem podczas urodzin dla dziecka w domu jest zestaw do serwowania ciast Royal lub Royal White z PiP Studio. Jeśli impreza odbywa się na świeżym powietrzu, warto zaopatrzyć się w paterę z kloszem (oferuje taką Nigella Lawson).

Patera czerwona w gwiazdki

Patera czerwona w gwiazdki

/ 1 szt.
129,00 zł
Patera dwupoziomowa Krasilnikoff

Patera dwupoziomowa Red Dot

/ 1 szt.
119,00 zł
Patera porcelanowa dwupoziomowa

Patera dwupoziomowa Color Pattern

/ 1 szt.
119,00 zł

Urodziny dziecka w domu #4 - Idealna zastawa

Przygotowując urodziny dla dziecka w domu, musimy mieć także na czym podać gościom poczęstunek. Pamiętajmy o przygotowaniu talerzyków deserowych. Dla dorosłych najlepiej sprawdzi się porcelana, która jest wytrzymała i świetnie wygląda na stole. Podczas urodzin musimy zaspokoić także potrzeby najmłodszych gości. Warto zaopatrzyć się w sztućce, kubeczki i talerzyki dla dzieci, które są w mniejszym rozmiarze i wykonane z materiału, który nie zniszczy się podczas strącenia przez dziecko. Dobrym wyborem będą te oferowane przez duńską markę Rice. Naczynia marki Rice wykonane są w 100% z melaminy, dzięki czemu charakteryzują się trwałością a przy tym są bardzo lekkie.

Zastawa stołowa z melaminy marki Rice posiada wszystkie atesty wymagane przez Unię Europejską. Doskonale sprawdzi się podczas urodzin dla dziecka w domu i dostępna jest w różnych wzorach i kolorach (na przykład z motywem chmurek czy zwierzątek).

Zastawa stołowa dla dzieci

Kubek MIŚ zielony

/ 1 szt.
24,00 zł
Zastawa stołowa dla dzieci

Zestaw 6 kubeczków Monkey

/ 6 szt.
136,00 zł
Zastawa stołowa dla dzieci

Zestaw 6 kubeczków Rabbit

/ 6 szt.
136,00 zł

Urodziny dziecka w domu #5 - Zabawy

Podczas urodzin dla dziecka w domu należy zadbać również o zabawy i animacje. W zależności od budżetu, możemy wynająć profesjonalną animatorkę, która zadba o jubilata i jego równolatków podczas gdy dorośli będą zajmować się sobą lub też możesz samodzielnie zaplanować aktywności dla najmłodszych. Pamiętajcie, że podczas urodzin dziecka w domu najważniejsza jest atmosfera. Stres rodziców udzieli się dziecku i nikomu nie wyjdzie na dobre. Po przygotowaniach poświęćcie się wspólnemu spędzaniu czasu w gronie rodziny i przyjaciół.