paryskie targi wyposażenia wnętrz maison objet

Paryż, choć znany jako stolica mody dwa razy do roku skupia również największych miłośników pięknych i wyjątkowych rzeczy i architektury. Największe paryskie targi wyposażenia wnętrz Maison&Objet przyciągają również największych i najbardziej znanych projektantów, architektów i stylistów wnętrzarskich. W tym roku w dniach od 21 do 26 stycznia można było odwiedzić kolejną edycję targów. Następna edycja i odsłona najnowszych trendów wnętrzarskich odbędzie się jesienią, a dokładniej we wrześniu bieżącego roku.

Co można znaleźć na targach?

Targi podzielone są na specjalne strefy i tak nazwa Maison oznacza strefę, w której znajdziemy meble i dodatki do wnętrz. Objet to strefa poświęcona konkretnym pomieszczeniom, gdzie można znaleźć tekstylia do kuchni i jadalni, inspiracje pokoju dziecięcego, a także przedmioty, które przydatne są podczas codziennego, domowego użytku. Strefy są bardzo praktyczne, gdyż osoby przybywające na targi mogą udać się w konkretne miejsce, które akurat okazuje się być najbardziej interesujące.

To nie tylko miejsce inspiracji

Jedno z największych wydarzeń w Europie daje możliwość zapoznania się z najbardziej znanymi i cenionymi projektantami na świecie. Tak naprawdę to jedno z niewielu miejsc, gdzie w jednym miejscu i czasie można poznać największe legendy designu, poznać młode talenty, a także podziwiać różnorodność prezentowanych dodatków, tekstyliów czy dekoracji. Targi dają właśnie możliwość realnego zetknięcia się z prawdziwą sztuką i również poznania jej twórców. To właśnie dlatego są tak chętnie odwiedzane. Co roku targi Maison&Objet skupiają blisko 800 tysięcy zwiedzających i gromadzą około 3 tysięcy wystawców.

Cisza „silence” jako motyw przewodni zimowych targów Maison&Objet 2017

W tym roku organizatorzy, a także projektanci prezentowali swoje produkty ukryte w motywie ciszy. Dlaczego cisza i skąd wziął się taki pomysł? To nieustanne tempo życia codziennego, przepych, hałas i zbyt duże emocje ukazywane w kolorowych obrazach, awangardowych dodatkach i meblach skłoniły do refleksji nad ciszą. Cisza jest próbą odpowiedzi na potrzeby ludzi i wnętrz, które potrzebują swego rodzaju ukojenia i nieocenionego wyciszenia. Prostota i spokój są rozwiązaniem i sposobem na radzenie sobie ze zbyt szybkim tempem życia, a zarazem próbą wydobycia piękna z prostych i tradycyjnych rzeczy. Cisza według architektów i projektantów jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, które idealnie dopasowuje się do każdego stylu wnętrza.

Kolory, które wiążą się z ciszą to przede wszystkim stonowane barwy- cisza skrywa się głównie w bieli i czerni. Te tradycyjne kolory można wykorzystać do zaprojektowania subtelnych dodatków, a także na przykład podczas nadawania konkretnego stylu wnętrzu. Na targach oczywiście można było dostrzec klasyczne formy ceramiki, które idealnie sprawdzają się podczas wyciszania podczas degustacji kawy czy herbaty. Niezbyt krzykliwe wzory, łagodne formy i precyzja wykonania- to to, co wyróżniało tegoroczne modele ceramiczne
i porcelanowe.

W targach co roku czynnie bierze udział Atomic Soda, producent przepięknych marek Mr&Mrs Clynk, Bandjo oraz Mini Labo. Są to francuskie marki, które w swych ofertach posiadają zarówno tekstylia, jak również wiele designerskich, porcelanowych produktów zastawy stołowej takich jak kubki, filiżanki, talerze, dzbanki itd.

Marki te z pewnością łączy jedna cecha – nowoczesność.

Prosty design oraz nieszablonowa szata graficzna o geometrycznych wzorach i delikatnych, stonowanych barwach – to wszystko kryją w sobie porcelanowe kolekcje.

Podsumowując, Maison&Objet to miejsce w którym nie tylko podziwiać można przepiekne rzeczy, lecz to także nieocenione źródło inspiracji najnowszych trendów stylów, które będą motywem przewodnim wnętrz w nadchodzącym roku.

Poniżej przedstawiamy Wam kilka zdjęć marek, z tego cudownego przedsięwzięcia, które mamy zaszczyt reprezentować w sklepie homeandpassion.pl

Targi wyposazenia wnetrz

Międzynarodowe targi wyposażenia wnętrz

miedzynarodowe targi wyposazenia wnetrz