Porcelana dla dzieci

Kolorowe miseczki, bajkowe motywy na talerzykach czy ciekawe wzory – to te elementy, które zachęcają najmłodszych do jedzenia. Jak wiemy to właśnie problem niejadków dotyka większości rodziców, którzy nie wiedzą jak sobie poradzić z tym problemem. Zastanawiając się w jaki sposób zachęcić dzieci do jedzenia, nasuwa nam się myśl, że może kolorowe naczynia zachęcą dziecko do jedzenia?

W tym najczęściej tkwi rozwiązanie całej sytuacji, kolorowe naczynia z ciekawymi wzorami z pewnością sprawią, że Twoje dziecko chętniej będzie spożywać przygotowane posiłki. Naszą propozycją są porcelanowe, kolorowe talerze, kubki czy miseczki. Czym kierować się podczas wyboru? Na co zwracać uwagę wybierając porcelanę dla dzieci? Dziś odpowiemy na te pytania, które z pewnością nurtują niejednego rodzica!

Bezpieczna porcelana dla dzieci

Tylko naczynia, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania i przeprowadzonym atestem mogą zapewnić bezpieczeństwo Twojemu dziecku. Miseczki i talerze, które wykonane są z porcelany są jednymi z najlepszych, które mogą być przeznaczone do użytkowania przez najmłodszych. Pamiętaj, że przede wszystkim niewskazane jest podawanie dzieciom posiłków w naczyniach ze sztucznego plastiku. Podwyższona temperatura dań może powodować uwalnianie się niebezpiecznych substancji chemicznych. Szczególnie wystrzegaj się tej porcelany dziecięcej, która jest wytwarzana w tradycyjnych chińskich zakładach produkcyjnych. Dbając o bezpieczeństwo swojego dziecka wybieraj tylko bezpieczne i sprawdzone produkty!

Funkcjonalna porcelana dziecięca

Funkcjonalność to bardzo istotna kwestia, która sprawdza się każdego dnia życia codziennego. Porcelana dziecięca powinna być również funkcjonalna. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że może być myta w zmywarce. Musisz wiedzieć, że nie każde naczynia są przystosowane do tego, by czyścić je właśnie w ten sposób. Jak dobrze wiesz, zmywarka to teraz podstawowe wyposażenie w każdym domu, dlatego wybierz właśnie takie naczynia, które bez problemu będzie można w niej myć.

Podczas wybierania odpowiednich talerzy i miseczek zwróć uwagę również na to czy można używać ich w kuchence mikrofalowej. Nie każde produkty można poddać działaniu wysokiej temperatury. To właśnie ta cecha jest jedną z ważniejszych. Dlaczego? Przede wszystkim, dlatego że przy dzieciach używanie kuchenki mikrofalowej jest bardzo częste. Podgrzewanie jedzenia w mikrofalówce jest oczywiście wygodą, dlatego warto wybrać takie naczynia, których bez problemu będziemy mogli właśnie w ten sposób używać.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Każde dziecko jest wzrokowcem. Jaskrawe kolory, ciekawe motywy i wzory szczególnie przyciągają jego uwagę i sprawiają, że dziecko jest zainteresowane. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoja pociecha miała swoje ulubione naczynia – podpowiadamy, wybierz te najbardziej kolorowe, które je zaciekawią.

Uważaj na krawędzie!

Wybierając odpowiednie naczynia porcelanowe dla dzieci wybierz te, które nie posiadają żadnych ostrych krawędzi. Postaw na klasyczne, gładkie naczynia, które będą nie tylko bezpieczne, ale również bardzo praktyczne. Jak wiemy, dzieci zazwyczaj są nieprzewidywalne, dlatego warto zapobiec sytuacjom, które mogłyby doprowadzić do niepotrzebnych sytuacji.