O tej porze roku, kiedy słońce szybciej chowa się za horyzontem, a temperatura spada coraz niżej, będąc w pracy czy szkole większość z nas marzy o kubku gorącej herbaty lub kawy. To zaskakujące, że niewielka ilość ulubionego gorącego napoju może diametralnie zmienić nastrój człowieka i całkowicie odmienić jego dzień. Warto celebrować te chwile, w których można spokojnie napić się czegoś ciepłego – a najlepiej jest to zrobić mając do dyspozycji piękną i użyteczną porcelanę. Przedstawiamy różne oblicza porcelany, którą warto sprezentować prawdziwemu smakoszowi herbaty i miłośnikowi kawy.

Bez kubka ani rusz

Jeśli powiesz komuś, że może zabrać ze swojej kuchni tylko jedną rzecz, z całą pewnością wybierze swój ulubiony kubek. Prawie każda osoba uważa jeden z kubków za swój i nie lubi, gdy korzysta z niego ktoś inny. Aby taki kubek nabrał większego znaczenia i stał się czymś więcej, niż tylko naczyniem, musi być dobrany do potrzeb i upodobań osoby, która ma z niego korzystać. W odpowiedzi na wymagania klientów, sklep Home and Passion przygotował cały szereg różnego rodzaju kubków porcelanowych: dużych i małych, tradycyjnych i takich o mniej typowym kształcie, zdobionych w klasyczny sposób lub opatrzone całkowicie nowoczesnymi wzorami. Niektóre z nich zostały zaprojektowane z myślą o parach i są traktowane jako mini zestawy. Znajdują się wśród nich też takie, które z całą pewnością przydadzą się miłośnikom herbaty – są bowiem wyposażone w dopasowany do kształtu i wielkości kubka zaparzacz.

Filiżanka

Zazwyczaj mniejszym i zdecydowanie bardziej eleganckim odpowiednikiem kubka jest filiżanka. Pojedynczą lub w zestawie z drugą warto sprezentować osobie, która bardzo ceni sobie tradycję i jest staroświecka. Filiżanki bowiem kojarzą nam się ze staromodnymi przyjęciami i oficjalnymi spotkaniami. Sączenie herbaty czy kawy z wyjątkowej, bogato zdobionej filiżanki, może uczynić tę czynność wyjątkową.

W starym stylu – dzbanek do herbaty

Mówiąc o piciu herbaty w stylu naszych przodków, nie sposób zapomnieć o dzbanku, który również może stać się wspaniałym prezentem. Dzbanek przydaje się podczas wieczornego czytania książki czy przyjmowania zmarzniętych gości w jesienne wieczory. Dopasowanie go do pozostałej części zastawy tworzy znakomity efekt, obok którego nie można przejść obojętnie. Z takiego prezentu ucieszą się przede wszystkim ci, którzy nigdy nie mają dość ciepłego napoju lub ci, którzy chcą go dzielić z najbliższą osobą.

Na wynos poproszę, czyli kubki termiczne

Tym, którzy rzadko mają okazję, by wypić kawę czy herbatę rano przed wyjściem do pracy bądź szkoły, warto sprezentować kubek termiczny. Nie chodzi jednak o tradycyjny kubek turystyczny, a o stylowy kubek z porcelany – równie ładny, co użyteczny. Kubek taki może być wykończony gumową przykrywką i pokryty wyjątkowymi malowidłami, które często można dopasować również do innych porcelanowych wyrobów. Duża pojemność kubka termicznego i jego zdolność do utrzymywania wysokiej temperatury napoju dadzą możliwość cieszenia się gorącą herbatą czy kawą przez długi czas, bez względu na miejsce pobytu.