Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Coraz więcej ludzi zaczyna rozglądać się za prezentami dla swoich bliskich, co czasami bywa bardzo trudne. Jak zadowolić przyjaciela lub krewnego, nie wiedząc, czego mu trzeba? Można zdecydować się na prezent równie ładny, co praktyczny, czyli porcelanę. Poniżej przedstawiamy zestawienie wyrobów porcelanowych mieszczących się  w cenie 50 zł.

Prezent na każdą okazję

Produkty porcelanowe doskonale sprawdzają się jako prezenty. W zasadzie podarunek w formie wyrobu z porcelany nie zakłada żadnych ograniczeń wiekowych – można go wręczyć zarówno 10-letniej bratanicy, jak i starszej cioci. Dodatkowo porcelany nie ogranicza żadna okazja. Dzięki bogatemu wzornictwu można wybrać porcelanowy prezent bez względu na okoliczność. Ponadto niektóre firmy trudniące się sprzedażą wyrobów porcelanowych, jak np. Home and Passion, specjalnie przygotowują niektóre swoje artykuły, tak aby od razu mogły być wręczone jako prezent.

Nowy ulubiony kubek

Kubek traktuje się jako przedmiot bardzo osobisty. Dla niektórych ma podobną wartość co szczoteczka do zębów! Przywiązanie do tego jednego jedynego kubka wynika z różnych czynników: jego wielkości, przeznaczenia, kolorów i wzorów. Zależy też od tego, przez kogo kubek ten został kupiony i w jakich okolicznościach był podarowany. W takim szczególnym kubku poranna kawa czy wieczorna herbata smakuje po prostu inaczej.

Nic zresztą dziwnego, że wiele osób tak bardzo ceni sobie posiadanie swojego własnego kubka. Na to, że kubek jest przypisany tylko tej jednej osobie, wpływa często rodzaj malunku lub napisu na porcelanie, oddający charakter właściciela kubka. Jeśli twój przyjaciel jest wielbicielem kotów, na pewno ucieszy się z kubka opatrzonego hasłem „I Love My Cat”. Twoja siostra traktuje przerwę na kawę jako świętość? Z pewnością zadowoli ją kubek z przekazem, na którym widnieje napis „Pause”, będący bardzo wyraźnym sygnałem do otoczenia.

Do kompletu – talerz deserowy

Podarowałeś już komuś kubek? Teraz możesz sprawić mu również talerzyk deserowy. Niech to jednak nie będzie pierwszy lepszy talerz, ale taki, którego wzornictwo będzie całkowicie odpowiadało malunkom z kubka. Tego typu gustowne pary można znaleźć w serwisie Home and Passion. Połączenie kubka i talerza nie musi być zresztą zbyt oczywiste. Łącz wzory, ale miksuj kolory, uzyskując niepowtarzalny efekt i wspaniały prezent, który na pewno wywoła zadowolenie u obdarowanej osoby.

Niezbędnik miłośnika kawy - dzbanek

Jeśli nie wyobrażasz sobie picia kawy bez mleka, nie powinieneś też wyobrażać sobie zestawu porcelany bez dzbanuszka do mleka. O ile samotne picie kawy pozwala na zaprawianie jej mlekiem czy śmietanką prosto z kartonu, to podczas przyjmowania gości przy tym napoju warto zaserwować go w najbardziej elegancki z możliwych sposobów. Zrób na zaproszonych bliskich wrażenie, podając im pełną zastawę kawową: począwszy od eleganckich filiżanek, na dzbanuszku skończywszy.

Słodki drobiazg, czyli cukiernica

Czy jest lepszy sposób na osłodzenie komuś życia, niż sprezentowanie mu cukiernicy pasującej do pozostałej części zastawy? W Home and Passion można znaleźć szereg bogato zdobionych cukiernic, których wzornictwo odpowiada innym ręcznie ozdabianym produktom.