Porcelana w kwiatowe wzoryGoździk i tulipan – z tymi kwiatami tradycyjnie kojarzony jest w Polsce Dzień Kobiet. Kwiaty to niemal nieodłączny element tego święta. Żywe kwiaty jednak szybko więdną i lądują w śmietniku. Co zrobić, aby trzymać się tradycji , a jednocześnie podarować kobiecie w dniu jej święta coś co zostanie na dłużej i będzie przywoływało miłe wspomnienia?

Jaki prezent na Dzień Kobiet?

Coraz więcej kobiet, bardziej niż żywe kwiaty, które zostają z nimi na chwilę, cenią inne prezenty - takie które cieszą nawet po długim czasie. Związane jest to między innymi z rosnącą popularnością stylu życia „zero waste”, zakładającego maksymalne zmniejszenie produkcji odpadów. Każdy bukiet, nawet najefektowniejszy, prędzej czy później znajdzie się w koszu na śmieci. Dzień Kobiet jednak nierozerwalnie związany jest z kwiatami. Idealnym rozwiązaniem będzie podarowanie kobiecie w dniu jej święta innego prezentu z motywem kwiatowym. W ten sposób użyteczny przedmiot będzie służył na co dzień i nawet po latach przywoła uśmiech na twarzy obdarowanej osoby – mamy, babci, żony, dziewczyny, przyjaciółki czy koleżanki z pracy. Jednocześnie humorystycznie wypełnimy kwiatową tradycję 8 marca.

Jaki będzie idealny prezent z kwitnącym deseniem? Poniżej nasze propozycje.

Czas na herbatę – filiżanka i kubek z motywem kwiatowym

Każda kobieta, niezależnie od wieku, z pewnością ucieszy się z pięknej porcelanowej filiżanki z kwiatowym motywem lub pojemnego, ale eleganckiego kubka. Filiżanka czy kubek będą wspaniałym prezentem dla kobiety, która kocha piękno a przy tym wysoką jakość i oryginalny design.

Mama, babcia, żona czy przyjaciółka z pewnością z przyjemnością wypiją ulubioną herbatę lub aromatyczną kawę z nowej kwiatowej filiżanki ze spodkiem czy pięknego kubka. Wybór wzorów na rynku jest ogromny. Jeśli obdarowywana przez nas kobieta ma ulubiony kwiat, na przykład różę, z pewnością znajdziemy dla niej idealną filiżankę lub kubek z tym motywem, na przykład Tammie Rose od Green Gate czy z kolekcji Royale.

Nie bez znaczenia jest również fakt, czy woli wzory tradycyjne czy bardziej nowoczesne. Jeśli gustuje w romantycznych, delikatnych deseniach, na pewno 8 marca ucieszy się z porcelany marki Green Gate, a konkretnie kolekcji Flora White, Meryl, Lily White czy Marie Pale Grey. Wszystkie wykonane są ręcznie i stanowią idealny prezent na Dzień Kobiet dla miłośniczek tradycyjnych wzorów i dobrego designu.

Piękna porcelana w kwiatowe wzory

Jeśli kobieta uwielbia polne kwiaty, na pewno spodobają jej się filiżanki i kubki Meadow Bugs od Creative Tops. Niektóre marki oferują filiżanki ze spodkiem zapakowane w piękne pudełka prezentowe. Przykładem jest marka Easy Life i ich kolekcje Royale oraz Spring Festival. Obie mają zachwycające motywy kwiatowe i wykonane są z wysokiej jakości porcelany.

Jeśli obdarowywana kobieta jest wielbicielką nowoczesnych wzorów i odważnych kolorów, warto zwrócić uwagę na filiżanki angielskiej marki Katie Alice, które w ekscentryczny sposób przedstawiają styl boho, łącząc w sobie mieszankę kolorów, kształtów oraz kwiatowych motywów folklorystycznych.

Alternatywą jest marka PiP Studio i jej kolekcje Royal czy Spring to Life, gdzie kwiatowe wzory tworzą prawdziwe dzieła sztuki.

Jaki jeszcze podarunek sprawi radość kobiecie?

Jeśli chcemy z okazji Dnia Kobiet przygotować trochę większy prezent, możemy poszerzyć go o dodatkowe elementy z danej kolekcji, takie jak na przykład miska, dzbanek czy cukierniczka. Dzięki temu obdarowywana przez nas kobieta otrzyma elegancki zestaw, w którym będzie mogła podać kawę, herbatę i przekąski swoim gościom. Warto zwrócić uwagę również na dzbanki 2in1. W zestawie Floral White od Green Gate dzbanek ma aż pół litra pojemności, a filiżanka 300 ml. Jednocześnie wysokiej jakości porcelana prezentuje się niezwykle delikatnie, a motyw czerwonych róż na białym tle jest bardzo romantyczny. Taki dzbanek 2in1 to doskonały prezent dla każdej kobiety na Dzień Kobiet i umili niejeden wieczór z przyjaciółką, czy podczas czytania książki w fotelu.

A może prezent związany z hobby?

Idealny „kwiecisty” prezent na Dzień Kobiet może również być związany ze stylem życia i zainteresowaniami mamy, babci, siostry czy żony. Jeśli obdarowywana kobieta jest miłośniczką mody, na pewno ucieszy się z szalika czy apaszki z kwiatowym motywem, który idealnie będzie pasował do wiosennych stylizacji.

Studentce lub zapracowanej kobiecie na pewno spodoba się notes z okładką w róże czy magnolie albo piękny kubek termiczny, taki jak te z kwiatowym motywem od Krasilnikoff.

8 marca, kobietom, które uwielbiają piec ciasta, można podarować coś, co przyda im się w przygotowaniu słodkich wypieków. Dobrym wyborem będą eleganckie dwupoziomowe patery z kwiatowym wzorem, na przykład z kolekcji La Belle Maison marki Easy Life lub Vilma Vintage od Green Gate. Jednopoziomowa patera Floral od Joules jest od razu zapakowana w piękne pudełko prezentowe.

Wszystkiego najlepszego

W Dzień Kobiet warto złożyć szczere życzenia mamie, babcie, siostrze, żonie, siostrze czy przyjaciółce i podarować im praktyczny i piękny prezent, który będzie służył przez długie lata. Kwiaty cięte będą cieszyć tylko przez chwile, a kwiecisty kubek, dzbanek czy filiżanka przywołają miłe wspomnienia nawet po latach.