romantyczna porcelana w kwiaty

Barwna, kobieca i oryginalna taka jest właśnie porcelana projektowana przez markę Green Gate. Folklorystyczne kwiaty są motywem przewodnim porcelanowych i ceramicznych produktów produkowanych w stylu angielskim. Porcelana w kwiaty idealnie sprawdza się podczas codziennego użytku, jak i na wystawnych przyjęciach, jej uniwersalne zastosowanie sprawia, że tak chętnie gości na naszych stołach.

Porcelana w angielskim stylu

Angielska porcelana ma swój specyficzny sznyt, to znaczy cienkie ścianki, które wcale nie czynią jej bardziej kruchą - wręcz przeciwnie, bez problemu można ją myć w zmywarce. Wynaleziona pod koniec XVIII wieku, została wzbogacona o popiół kostny, który nadał jej wyjątkowego charakteru. Nic dziwnego, że do dziś pojawia się chętnie na angielskich stołach. Po angielski styl sięgają również marki wcale niezwiązane z Wyspami, takie jak właśnie duńskie Green Gate.

Oryginalna romantyczna porcelana angielska

Ludowe motywy i wzory coraz częściej pojawiają się we współczesnych domach jako oryginalny dodatek i nowoczesna ozdoba. Motywy ludowe w dawnych czasach wiązały się z niezwykłym romantyzmem, a szczególnie jeśli opierały się one na bogatym wzornictwie kwiatów. W Green Gate w łatwy sposób połączono romantyzm kwiatów z prostym wzorem porcelanowych produktów, tworząc markę oryginalną i niezwykle designerską. Odtworzone na porcelanie elementy kwiatowe czerpią swe źródło inspiracji właśnie z tych wzorów ozdobnych. Porcelana Green Gate wyróżnia się zatem niezwykłą klasą i oryginalnością, a kwiaty połączone ze stonowanymi kolorami tworzą niezwykły motyw, który świetnie prezentuje się na stole.

Folklorystyczna zastawa angielska

Kwiaty od zawsze są nieodłącznym motywem przewodnim klasycznych produktów porcelanowych. Małe, kolorowe kwiatki sprawiają, że zastawa goszcząca na stole jest niezwykle modna, kobieca i oczywiście oryginalna. Kolekcja Thilde White to piękna seria porcelany, która łączy w sobie folklorystyczny motyw, który został połączony z sielankowym, wiejskim motywem. Całość nabiera rustykalnego charakteru. Kolekcja ta wyróżnia się przede wszystkim bogatym wzornictwem i ponadczasowym designem. W kolekcji znaleźć można przede wszystkim deserową zastawę, czyli talerze, filiżanki do herbaty i kawy oraz dzbanki, które ozdobione są kolorowymi kwiatkami.

Pastelowa angielska porcelana

Kolekcja Green Gate została zaprojektowana i stworzona z myślą o wymagających klientach, którzy cenią sobie delikatne wzornictwo. Dodatkowo, taka stołowa porcelana angielska jest ręcznie wykończona, więc choć mogą między poszczególnymi egzemplarzami pojawić się rozbieżności, to w rzeczywistości dodaje to tylko uroku całej zastawie. Klient ma świadomość, że taka angielska porcelana nie jest produkowana taśmowo. Green Gate w swojej kolekcji wykorzystuje stylistykę vintage przywołującą obrazki z XIX-wiecznej wsi. Taka zastawa angielska sprawia, że wnętrze nabiera ciepła, sielskiego charakteru, a spożywanie z nich posiłków jest prawdziwą przyjemnością.

Zastawa angielska z romantycznym wzorem

Romantyczne kwiaty zamknięte w porcelanowych filiżankach, dzbankach i talerzykach sprawiają, że każde picie kawy, herbaty czy delektowanie się ulubionym deserem jest niezapomnianą chwilą. Porcelana kiedyś była zarezerwowana tylko dla ludzi pochodzących ze szlacheckich dworów, dziś dostępna jest dla każdego. Stała się na tyle popularna, że może gościć na naszych stołach, dając jednocześnie posmak elegancji i wyrafinowania. Doszukując się symbolicznego znaczenia koloru, możemy zauważyć, że romantyczne kolekcje stworzone przez Green Gate otwierają w nas intuicję, jednocześnie niosąc w sobie spokój, ukojenie i równowagę. Kolekcja ta dedykowana jest więc osobom, które cenią sobie oryginalność i piękno, ukryte w delikatnym motywie kwiatowym.

Porcelana dla każdego

Angielskie filiżanki porcelanowe będą doskonałym uzupełnieniem podwieczorku i umożliwią celebrowanie rytuału picia herbaty, który jest tak znamienny dla brytyjskiej kultury. A właśnie takie momenty pozwalają zatrzymać się w codziennym pędzie i docenić urok każdego dnia. Porcelana angielska, która pojawi się w kredensie, będzie z pewnością przypominać o chwili dla siebie czy zachęci do zaproszenia gości. Z uwagi na swoją trwałość i wdzięczny design zakocha się w niej każdy esteta.