Zastawa w stylu angielskim

Zastawa stołowa jest w stanie sprawić, że nawet zwykłe spotkanie w domowym zaciszu nabierze bardziej eleganckiego klimatu. Odpowiednio dobrane filiżanki, podstawki czy talerzyki będą jednocześnie stanowiły niebanalną ozdobę stołu. Cieszącą się wyjątkową popularnością stylistyką, w jakiej zostały wykonane naczynia, jest styl angielski. Jest on mocno zróżnicowany, dlatego każdy z nas będzie w stanie z łatwością znaleźć coś dla siebie.

Zastawa angielska w kwieciste wzory

Porcelanowa zastawa w angielskim stylu kojarzy się przede wszystkim z kwiecistymi wzorami. Najczęściej wśród roślinnych detali pojawiają się róże, które pokrywają niemal całą powierzchnię naczyń. Kolorystyka jest utrzymana w ciepłych barwach. Dominuje malinowa czerwień, pomarańcz czy róż. Dostępne są również filiżanki i podstawki o chłodnych odcieniach, jednak nie oddają one wówczas w pełni uroku, jaki wiąże się z tą stylistyką.

Zastawa z porcelany w angielskim stylu często jest dodatkowo zdobiona pozłoceniami. Złote elementy pojawiają się głównie na rantach filiżanek, podstawek, talerzy czy dzbanków. Detale mogą być również subtelną ozdobą kwiatowych motywów znajdujących się na naczyniach.

Zastawa stołowa w angielskim stylu doskonale sprawdzi się w trakcie bardziej uroczystych spotkań. Jest ona niezwykle elegancka, doskonale wkomponuje się w tradycyjny wystrój wnętrz, jednak może sprawdzić się również w awangardowej odsłonie w mieszkaniach urządzonych nowocześnie.

Dwukolorowy minimalizm w stylu angielskim

Styl angielski w dwukolorowej odsłonie zazwyczaj możemy oglądać na misternie zdobionych talerzach. Z pewnością każdy z nas widział piękne białe patery, na których wykonane były szczegółowe malunki. W centralnych częściach talerzy zazwyczaj znajduje się niewielki obrazek przedstawiający pałacyk lub chatę i otaczającą budynek roślinność.

Naczynia ozdobione w ten sposób utrzymane są w konkretnej kolorystyce. Na białych naczyniach znajdują się wzory, zazwyczaj niebieskie lub czerwone. Można jednak natrafić również na inne wersje kolorystyczne.

Taka odmiana angielskiego stylu będzie świetnie pasowała do wielu uroczystości. Mimo że pozostaje ona wyjątkowo elegancka, świetnie sprawdzi się zarówno podczas uroczystych śniadań, jak i wieczornych kolacji.

Filiżanki i talerze w angielskim stylu

Styl angielski może być również bardzo prosty. Zestawy naczyń porcelanowych mogą być całkowicie białe, jedynie subtelnie podkreślone złotymi detalami. W filiżankach ozdoby będą skupiały się na uchwycie oraz rancie, na talerzach natomiast najbardziej podkreślony zostanie brzeg. Talerze mogą posiadać także ozdobną, wypukłą fakturę na rantach.

Wykorzystanie minimalistycznych naczyń o białej, prostej formie zagwarantuje nam, że świetnie sprawdzą się one w wielu sytuacjach. Ich uniwersalność sprawia, że doskonale wkomponują się w wystrój nowoczesnych wnętrz, jednak równie dobrze sprawdzą się w eleganckich, klasycznych wystrojach.

Styl angielski cechuje się różnorodnością. Przeglądając naczynia utrzymane w tej stylistyce, znajdziemy zarówno bogato zdobione naczynia, jak i te proste o minimalistycznych kształtach. Dzięki temu możemy być pewni, że znajdziemy zestaw porcelany, który wpasuje się w nasz gust i jednocześnie będzie pasował do wystroju wnętrz naszego mieszania.